Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kripto Şirketleri Web3 için Big Tech’teki Yetenekleri Çekiyor

Polygon ve Circle gibi büyük kripto şirketleri, Big Tech firmalarındaki en iyi yetenekleri bünyesine alıyor.
Kripto Şirketleri Web3 için Big Tech’teki Yetenekleri Çekiyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Merkeziyetsiz blockchain altyapısı Web3 için sektörün ilgisi artarak devam ediyor. Kripto para sektörünün önde gelen şirketleri, dünyanın en büyük teknoloji firmalarındaki çalışanları işe almak için harekete geçti.

Bu noktada Big Tech firmalarının çalışanları öne çıkıyor. Google, Facebook ve Amazon gibi teknoloji devlerindeki yöneticiler, hareketli kripto dünyasında iş almak için istifalarını vermeye başladı.

Polygon ve Circle gibi blok zinciri platformları, son zamanlarda Big Tech firmalarından en iyi yetenekleri işe aldı Web 3.0 üzerinde çalışmaları için istihdam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda Polygon, YouTube’da çalışan Ryan Wyatt’ı oyun stüdyosuna liderlik etmesi için bünyesine katmıştı.

Wyatt, sekiz yıl önce YouTube Gaming’e başladığında oradaki ilk kişi olduğunu ve ekip kurulmadığını söyledi. Yönetici insanların geçen zaman içerisinde oyunlara daha fazla ilgi göstermeye başladığını belirtiyor.

Blockhain’in geliştirme olarak erken aşamada olduğunu belirten Wyatt, bunun heyecan verici bir fırsat olduğunu düşünüyor.

Silikon Vadisi’nden kriptoya geçen isimler arasında, Facebook’un kripto ve ödeme birimi Novi’nin eski pazarlama müdürü Sherice Torres de yer alıyor. Torres Ocak ayında Circle bünyesine katıldı. Ocak ayında Circle tarafından işe alındı.

Amazon Cloud yöneticisi Pravjit Tiwana da, baş teknoloji sorumlusu olarak kripto borsası Gemini’ye katılmıştı. Uzmanlar, teknoloji yöneticilerinin büyümesinin sınırlı kalması nedeniyle, gelişmekte olan Web3 endüstrisine yöneldiğini belirtiyor.

Web3 Merkeziyetsiz İnternet Olarak Tanımlanıyor

Web3 Merkeziyetsiz İnternet Olarak Tanımlanıyor

Web3, kripto ağlarına dayalı internetin merkezi olmayan bir versiyonunu oluşturmayı amaçlayan girişimler olarak tanımlanıyor. Web3 platformlar, kullanıcıları blok zinciri tokenler aracılığıyla ödüllendirebilir ve Facebook ve YouTube gibi reklam destekli hizmet modelini sekteye uğratabilir.

Bu durum Silikon Vadisi’ndeki bazı tanınmış isimler tarafından eleştiri alıyor. Twitter eski CEO’su Jack Dorsey, Web3’ün bir avuç sermayedar tarafından kontrol edildiğini ve merkezi olduğunu söylemişti. Tesla CEO’su Elon Musk da Web3’ü eleştiren isimler arasında ve bunun bir pazarlama modasından ibaret olduğunu düşünüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%