Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kripto Piyasası Önümüzdeki Aylarda Büyük Manipülasyonlar Yaşayabilir

Analist Austin Arnold, Bitcoin ve Ethereum’da büyük manipülasyonlar olabileceğini düşünüyor.
Kripto Piyasası Önümüzdeki Aylarda Büyük Manipülasyonlar Yaşayabilir
Son Güncelleme: 
Yorum

Altcoin Daily sunucusu Austin Arnold, kripto para piyasalarının geleceğine dair önemli açıklamalarda bulundu. Arnold özellikle Bitcoin ve Ethereum gibi bazı büyük kripto paralarda büyük manipülasyonlar yapılabileceğini düşünüyor.

Analist katıldığı bir yayında Mayıs ayında Chicago Ticaret Borsası (CME) tarafından Bitcoin vadeli işlemlerine yönelik olarak, geleneksel piyasa aktörlerinin BTC’nin fiyatını fiilen sahip olmak veya elinde tutmak zorunda kalmadan etkilemesine izin verebileceğini söyledi.

Arnold, sözleşmelerin perakende yatırımcıları hedeflediğini ve yatırımcıların Bitcoin fiyatını manipüle etmeleri için tamamen yasal bir yol sağladığını belirtiyor.

BTC vadeli işlem sözleşmelerinin sona erme tarihlerinin de uzun süredir Bitcoin fiyatındaki düşüşlerle ilişkili olduğu düşünülüyor. Arnold, CME’nin şu anda Bitcoin için mikro vadeli işlemlerine sahipken, Ethereum için halihazırda önemli hacim seviyelerinde işlem gören normal boyutlu sözleşmelerine de sahip olduğunun altını çiziyor.

CME bugüne kadar Bitcoin vadeli sözleşmelerini elinde bulundururken, geçtiğimiz ay Ethereum için vadeli işlem sözleşmeleri başlatıldı. Günde ortalama 767 sözleşme işlem görüyor ve ortalama 28.000 Ethereum’a denk geliyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu