Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Kripto Para Yatırımcısı Şirketlerin Hisseleri Düşüşten Olumsuz Etkilendi

Bitcoin’de yaşanan sert düşüş, halka açık şirketlerin hisse senetlerini etkiledi.
Kripto Para Yatırımcısı Şirketlerin Hisseleri Düşüşten Olumsuz Etkilendi

Kripto para piyasası son haftalarda sert bir düşüş yaşadı ve bu durum borsalarda da etkisini gösterdi. Kripto para sahibi olan halka açık şirketlerin hisseleri borsada büyük değer kayıpları yaşadı. BTC geçtiğimiz ay 64.800 dolar ile tüm zamanların en yükseğini görmüş ve buradan bir düzeltme sürecine girerek 30.000 dolara kadar geriledi.

BTC’deki bu düşüş %50’ye yakın değer kaybı olmasına neden oldu. Rezervlerinde tutulan BTC sayısına göre halka açık en büyük firma olan MicroStrategy (MSTR), hisse fiyatı Nisan sonunda 657 dolardan 21 Mayıs itibariyle yaklaşık 450 dolara kadar geriledi. Üç içinde %31.5’e varan bir düşüş yaşandı.

Düşüşün Etkisi Borsalarda Görüldü

Düşüşün Etkisi Borsalarda Görüldü

Bununla birlikte, MSTR, Bitcoin’in hafta sonunun en düşük seviyelerinden %50 sıçramasından yararlanmış gibi görünüyor ve son 24 saat içinde 472.45 dolar artış ile hisseleri %5’lik kazanç sağladı.

MicroStrategy’nin elinde 92.000 Bitcoin bulunuyor. Yaşanan son düşüşe rağmen şirketin kripto varlıkları 1 milyar dolar değer kazandı. Elon Musk’ın patronu olduğu Tesla hisseleri ise Nisan sonunda 709 dolardan 580 dolara kadar geriledi. BTC’deki son yükseliş şirket hisselerinde %4.4 oranında artış yaşanmasını sağladı.

Tesla geçtiğimiz günlerde araç satışlarında Bitcoin kabul etmeyeceğini duyurdu. Ancak şirket henüz sahibi olduğu Bitcoin’leri satmış değil. Bitcoin yatırımı ile öne çıkan diğer kurumsallar arasında Meitu, Nexon da bulunuyor. Meitu’nun elinde 35 milyon dolar değerinde BTC bulunuyor ve şirket hisselerinde %19’a varan bir düşüş görüldü.

Nexon ise Nisan’da 100 milyon dolar BTC aldığını açıklamıştı. Şirketin hisseleri o günden bu yana %30’a yakın bir düşüş yaşadı. Bazı analistler, teknoloji ve kripto sektörlerindeki satışların enflasyonla ilgili endişelerle daha da kötüleşebileceğine inanıyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum