Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kripto Para Piyasası Coinbase’in Nasdaq’daki İlk İşlem Gününde Büyüdü

Veriler 98 kripto paranın değerinin 1 milyar dolardan fazla olduğunu gösteriyor.
Kripto Para Piyasası Coinbase’in Nasdaq’daki İlk İşlem Gününde Büyüdü
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, Nasdaq borsasında işlem görmeye başladı. Bu gelişme başta Bitcoin olmak üzere pek çok kripto para biriminin değerinin artmasında rol oynuyor. Bitcoin, Coinbase hisseleri Nasdaq’da işlem görmeye başlamadan saatler önce, 65.000 dolar seviyelerine kadar ykalaştı ve tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti.

Kripto para borsalarındaki spot işlem hacmi de bir gün öncesine rağmen düşüş yaşamış olsa da aktivitesini sürdürdü. Son veriler piyasanın toplam değerinin 5 milyar doların üzerinde olduğunu gösteriyor.

Coinbase, Bitcoin Fiyatını Artırdı

Coinbase Bitcoin Fiyatını Artırdı
Kaynak: TradingView

Coinbase’in Nasdaq borsasında listelenmesi, Bitcoin ve diğer kriptolarda fiyatları artırıyor gibi görünse de, Quantum Economics’in kurucusu ve CEO’su Mati Greenspan farklı düşünüyor. Greenspan’a göre Coinbase listeleme dönemini Bitcoin’in boğa koşusuna getirdi. ve yükselişten yarar sağladı.

Diğer yandan piyasada 100’e yakın kripto para biriminin piyasa değerinin 1 milyar dolardan fazla değere sahip olduğu belirtiliyor. Uzmanlar özellikle son 6 ay içerisinde kurumsal yatırımcıların piyasaya girmesi ile büyük değişim yaşandığını ifade ediyor.

Bitcoin'in borsalardaki hacmi
Kaynak: CryptoCompare

Chainalysis’in baş ekonomisti Philip Gradwell, 2 milyondan fazla Bitcoin’in 50 bin dolar üzerindeki fiyatlarla blok zincirinde el değiştirdiğini ve 57.000 dolar üstü fiyatlarla 608 bin BTC alımı yapıldığına dikkat çekti.

Ethereum ve Bazı Altcoinler Yükseldi

Ethereum ve Bazı Altcoinler Yükseldi
Kaynak: TradingView

Coinbase listelemesi Bitcoin’in yanı sıra Ethereum ve bazı altcoinlerin fiyatında da yukarı yönde hareketler yaşanmasına neden oldu. ETH’nin yanı sıra en çok büyüme sağlayan kripto paralardan birisi ise şaşırtıcı şekilde Dogecoin oldu.

Ethereum 2.450 dolaru geçerek tarihinin en yüksek zirvesine ulaştı. Dogecoin ise 0,073 dolar seviyelerinden 0,014 dolara kadar yükseldi ve 2 kata yakın artış yaşadı. Son artış ile DOGE’nin piyasa değeri 16 milyar doları geçti. Diğer yandan DOGE günün en çok işlem gören 5 kripto para biriminden biri oldu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu