Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Kripto Para Piyasası 3. Çeyrekte Yüzde 40 Büyüme Kaydetti

Dijital paralara olan ilgi artmaya devam etti.
Kripto Para Piyasası 3. Çeyrekte Yüzde 40 Büyüme Kaydetti

Kripto piyasası hakkında yılın 3. çeyreğindeki değişime dair bir rapor yayınlandı. Buna göre yılın 3. çeyreğinde dijital para birimlerinin piyasa değerinde %40 oranında artış yaşandı. Raporda, 7 Eylül 2021 itibariyle kripto para piyasasında işlem hacimlerinde önemli bir artış görüldü.

Kripto para varlıklarının çoğu, üçüncü çeyreği pozitif bölgede sonlandırdı. Litecoin, Bitcoin Cash ve Stellar gibi dijital varlıklar üçüncü çeyrekte zayıf performans gösterdi. Toplam piyasa değeri, Eylül ayında bazı düşüşler görmesine rağmen son çeyrekte %39 büyüdü.

Kripto para piyasa hacmi
Kaynak: CoinMarketCap

Yılın başından 3. çeyreğin sonuna kadar kripto pazarının büyüklüğü %152 büyüdü. Dogecoin işlem hacimleri ikinci çeyreğe kıyasla 12 kat azaldı. Bu üçüncü çeyrekte gözlenen en önemli düşüş olarak kaydedildi. Hacimler Temmuz ve Eylül aylarında en düşük seviyede kaldı.

Küresel kripto para biriminin benimsenmesindeki bir sıçrama nedeniyle son çeyrekte ilk mevduatlarda önemli bir artış olduğu kaydedildi. Yatırımcıların ortalama ilk para yatırma miktarı ise yılın ikinci çeyreğine göre %44 arttı

Bu kripto paralardaki benimsenmenin artarak devam ettiğini gösteriyor. Tahminlere göre Ocak ayına kıyasla %100’den fazla artış ile dünya çapında 220 milyondan fazla kripto para kullanıcısı bulunuyor. Dijital para birimlerinin toplam piyasa değeri ise 2.2 trilyon doların üzerinde bulunuyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum