Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Kripto Para Piyasasının 2030’da 9 Milyar Dolar Ulaşacağı Tahmin Ediliyor

Varlık yönetimi piyasasında 2030’a kadar %30’luk birleşik büyüme bekleniyor.
Kripto Para Piyasasının 2030’da 9 Milyar Dolar Ulaşacağı Tahmin Ediliyor

Kripto paralar son 10 yıl içerisinde büyük bir artış kaydetti ve piyasa içerisinde yer alan varlık miktarı her geçen gün artmaya devam ediyor. Allied Market Research tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre, kripto para varlık yönetimi piyasası 2030 yılına kadar 9,4 milyar dolara ulaşacak. Bu rakam 2020 yılında 670 milyon dolar seviyesindeydi.

Rapor tarafından öngörülen artış, 2021’den 2030’a kadar yıllık %30’luk bir bileşik büyüme gerçekleşeceğini gösteriyor. Allied Market Research, COVID-19 pandemisini, bankalar ve diğer kurumlar tarafından bulut tabanlı kripto varlık yönetiminin benimsenmesini destekleyen faktörler arasında gösteriyor.

Kripto para piyasa değeri
Kaynak: CoinMarketCap

Şirket artan yatırımların kripto varlıkları satın almanın daha kolay yollarına erişimin, on yılın geri kalanında büyümeyi destekleyeceğini düşünüyor. Veriler varlık yönetimi pazarına Kuzey Amerika’nın hakim olduğunu ortaya koyuyor.

Bunun 2030 yılına kadar da böyle kalacağı tahmin ediliyor. Allied, Asya Pasifik bölgesindeki yükselişin ise kripto madenciliği işletmesinin varlığı nedeniyle önemli bir büyüme yaşadığını düşünüyor.

CoinMarketCap verilerine göre kripto para piyasasının toplam değeri 1.9 trilyon dolar seviyesinde bulunuyor. Bu rakam Mayıs ayında 2.5 trilyon dolara çıkarak tüm zamanların en yükseğine ulaşmıştı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum