Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kripto Para Piyasasının Değeri 2.2 Trilyon Dolara Yaklaştı

BTC ve ETH’nin yükselişi ile beraber küresel piyasa büyümeye devam ediyor.
Kripto Para Piyasasının Değeri 2.2 Trilyon Dolara Yaklaştı
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin ve Ethereum’un önderliğinde son günlerde kripto paralar değer kazanmaya devam ediyor. Bu artış piyasadaki toplam paranın da artmasını sağlıyor. Son veriler itibariyle kripto para piyasasının toplam değeri 2.2 trilyon dolara yaklaşıyor. An itibariyle piyasa 2.16 trilyon dolar seviyesinde.

Bu oran Mayıs ayında 2.5 trilyon dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak kaydedilmişti. Bitcoin bugün yaşadığı yükseliş ile Mayıs ayından sonra ilk kez 50.000 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Cardano ise 2.88 dolar ile tüm zamanların en yükseğini gördü.

Kripto para piyasa değeri
Kaynak: CoinMarketCap

Piyasanın toplam değeri 21 Temmuz’da 1.19 trilyona kadar düşmüştü. Son 4 hafta içerisinde 1 trilyon dolar değerinde bir artış olduğu görülüyor. Bitcoin toplam piyasa değerinin %43.7’sini oluşturuyor ve en baskın kripto para birimi konumunda.

Ethereum ise %18’lik bir kripto piyasası hakimiyeti ile ikinci sırada yer alıyor. Cardano, toplam kripto pazarının yaklaşık %4’ü olan 90 milyar doları aşan bir piyasa değeri ile üçüncü sırada bulunuyor.

Bugün PayPal, şirketin İngiltere’deki müşterileri için kripto para birimi hizmetlerini başlattığını duyurdu. Analistler, son duyuruyu Birleşik Krallık’ta daha geniş kripto kabulüne yönelik önemli bir adım olarak nitelendiriyor.

Bu gelişme Bitcoin ve diğer kripto paralardaki artışı tetikledi. PayPal kullanıcıları, Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin cash olmak üzere dört kripto varlık üzerinde işlem yapabilecek.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu