Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Sahte Kripto Para Madenciliği Uygulamaları ile 93 Bin Kişi Hedef Alındı

Sahte Android uygulamaları ile kullanıcılar hedef alındı.
Sahte Kripto Para Madenciliği Uygulamaları ile 93 Bin Kişi Hedef Alındı

Kaliforniya merkezli bir güvenlik firmasına göre, binlerce kullanıcı sahte Android kripto para madenciliği uygulamaları satın almak için dolandırıldı. Dolandırıcılar, Google Play Store üzerinden sahte kripto para birimi uygulamaları satarak 93 binden fazla kullanıcıyı dolandırdı.

Lookout’un son raporuna göre, uygulamalar bulut madenciliği platformları taklit ediyor. Bu uygulamaların iş modeli, kullanıcıları gerçekten kripto para madenciliği yaptıklarına inandırmak üzerine kurulu.

Müşterilerden 350 Bin Dolar Çalındı

Müşterilerden 350 Bin Dolar Çalındı

Tespit edilen 175 uygulamadan 25’i Play Store’da mevcuttu ve diğer uygulamalar üçüncü taraf mağazalardan indirildi. Bu ücretli uygulamaların tümü, görünüşte madencilik performansını iyileştirmek için maliyetli yükseltmeler ve abonelik modelleri içeriyor.

Dolandırıcılar bu uygulamalardan bu şekilde para kazanıyor. Kullanıcılar, sahte numaralar göstererek uygulamaların gerçekten para madenciliği yaptığını düşünmeleri için kandırılıyor. Ancak daha sonra para çekmeye çalışırken bir hata mesajı alıyorlar.

Lookout, bu uygulamaları Clouscam ve Bitscam olarak iki gruba ayırdı. Bitscam uygulamaları ödemelerde Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paraları kabul ediyor. Clodscam’da ise ödemeler Google Pay üzerinden alınıyor.

Lookout, müşterilerin bu uygulamalara yatırım yaparak en az 350 bin dolar kaybettiğini tahmin ediyor. Google bu uygulamaları Play Store’dan kaldırdı ancak üçüncü taraf platformlar üzerinden indirmek mümkün.

Lookout, yeni yatırımcılara bir kripto para madenciliği uygulaması satın almadan önce durum tespiti yapmalarını tavsiye ediyor. Güvenlik firması, satın almadan önce bu uygulamaların arkasındaki geliştiricilerin araştırılması ve kullanıcı incelemelerinin takip edilmesini öneriyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum