Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Kripto Para Madencileri Pekin Hükümetinin Baskısından Etkilenmiyor

Madenciler fiyat düşüşüne rağmen planlarında bir değişiklik yapmıyor.
Kripto Para Madencileri Pekin Hükümetinin Baskısından Etkilenmiyor

Kripto paraların son dönemde değer kazanması, madencilerin faaliyetlerini daha önemli bir hale getirdi. Bitcoin fiyatının artması ile beraber madencilerin gelirlerinde de artış yaşanıyor. Diğer yandan madencilik, yüksek enerji tüketimi ve çevre kirliliği nedeniyle bazı çevrelerin eleştirilerine maruz kalıyor.

Çinli finans kurumlarından geçtiğimiz günlerde kripto para ticaretinin risklerine dair açıklamalar gelmişti. Bu eleştirilerin de etkisiyle Bitcoin’de sert düşüşler meydana geldi. Tüm bu gelişmelere rağmen madencilerin planlarında bir değişiklik yer almıyor.

Finans İşlemlerinde Kriptonun Payı Düşük

Finans İşlemlerinde Kriptonun Payı Düşük

Kripto cüzdan uygulaması Ballet’in kurucusu ve CEO’su Bobby Lee, duyurunun yalnızca düzenleyicilerin perakende yatırımcıları değişken pazarlardan koruma girişimi olduğunu, ancak bankaların kripto ile ilgili anlaşmaları belirlemesinin zor olacağını düşündüğünü söyledi.

Lee, Çin’deki bankacılık faaliyetlerine bakıldığında günlük bazda milyonlarca veya belki milyarlarca işlem gerçekleştiğini vurguladı ve kripto para ticaretinin burada düşük bir orana sahip olduğunu belirtti.

Madenciler adına kripto para satan Bay Li, “Elinizde Bitcoin veya Ethereum varsa ve satın almak için size bankalar aracılığıyla para gönderebilirim.” ifadelerini kullandı. Çin’in kripto madenciliği endüstrisindeki oyuncular da son baskılardan büyük ölçüde etkilenmedi.

Madenciler elektrik maliyetlerini ödemek için yuan için değiştirmeleri gereken Bitcoin’e sahip oldukları için yatırımcılara nazaran farklı bir sorunlar yaşıyor. Tahminlere göre madencilik arzının %70’ini Çin oluşturuyor. Son dönemde başka ülkelerde yapılan yatırımlar ile bu oranın düştüğü belirtiliyor.

Compass Mining’in baş işletme sorumlusu Thomas Heller, Çin hükümetinin zaman zaman baskı yaptığını ancak madenciler için madeni paraları RMB’ye dönüştürmenin zor olmadığını söyledi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum