Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kraken CEO’su Powell Halka Arz için 2022’yi İşaret Etti

Kraken, Coinbase’in yolundan gidip halka açılmaya hazırlanıyor.
Kraken CEO’su Powell Halka Arz için 2022’yi İşaret Etti
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto para borsaları artan ticaret hacmi ile milyonlarca kişiye hizmet veriyor. Geçtiğimiz dönemde ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase’in hisseleri Nasdaq borsasında işlem görmeye başlamış ve halka arz gerçekleşmişti. Bu stratejiyi bir diğer kripto para borsası Kraken de izlemeyi planlıyor.

Borsanın CEO’su Jesse Powell, 2022 sonu gelmeden halka açılabileceklerini söyledi. Powell bu hamlenin dünyaya kripto getirme misyonunun bir parçası olacağını belirtiyor. Borsa önümüzdeki 12 ila 18 aylık zaman dilimi için halka açılmayı planlıyor. Ancak halka arz ile ilgili kesin bir tarih verilmiş değil.

Borsa İlk Arzı Gerçekleştirmeye Hazır

Borsa İlk Arzı Gerçekleştirmeye Hazır

Mart ayında bir Kraken sözcüsü, şirketin özel amaçlı bir satın alma şirketi ile birleşme yoluyla halka açılmak için çok büyük olduğunu iddia etmişti. Powell’ın son duyurusu ise Kraken’in ilk halka arzı gerçekleştirmeye hazır olduğu anlamına gelebilir.

Kraken kısa süre önce 5,3 milyar dolarlık bir yatırım ortaklığı olan RIT Capital Partners’tan destek aldığını açıklamıştı. Borsa, CoinMarketCap verilerine göre işlem hacmi olarak dördüncü kripto para borsası olarak gösteriliyor.

Altı milyondan fazla müşterisi ve yaklaşık 190 ülkede faaliyet gösteren varlığı ile 11 yıllık borsa, Hindistan’da yeni yatırımlar yapmayı planlıyor. Kraken ülkedeki mevcut düzenleyici karmaşanın ortasında tahmini 15 milyon kripto para yatırımcısına hizmet vermek isteyen üç büyük borsadan biri konumunda.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%