Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

JPMorgan, Kurumsalların Bitcoin Tercihini Enflasyon Korumasına Bağlıyor

JPMorgan son araştırma notunda BTC'nin son yükseliş rallisinin arkasındaki kilit faktörlere değindi.
JPMorgan, Kurumsalların Bitcoin Tercihini Enflasyon Korumasına Bağlıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin başlattığı son yükseliş dalgası ile Mayıs ayından bu yana ilk kez bu hafta 1 trilyon dolarlık piyasa değerinin üzerine çıktı. JPMorgan’a göre, kurumsal yatırımcıların artan ilgisi, son BTC rallisinde önemli bir rol oynadı.

Bankadan gelen araştırma notu, kurumsal yatırımcıların Bitcoin’i altından daha iyi bir enflasyon koruması olarak gördüklerini belirtiyor. Ayrıca JPMorgan, El Salvador’un son Bitcoin benimsemesinin olumlu etkisini vurguladı.

Bitcoin fiyatı son bir haftada yaklaşık %25 arttı. Kripto para birimi geçtiğimiz gün 12 Mayıs’tan bu yana en yüksek seviyesi olan yaklaşık 55.000 dolara ulaştı. Şu anda dünyanın en büyük kripto para birimi 1 trilyon dolar piyasa değeri ile 54.400 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Bankanın analistlerine göre Lightning Network ve 2. katman ödeme çözümlerinin son zamanlardaki yükselişine, El Salvador’un Bitcoin’i benimsemesi yardımcı oldu . Yatırımcılar arasında enflasyon endişelerinin yeniden ortaya çıkması, kripto paranın enflasyondan korunma olarak kullanılmasına olan ilgiyi yeniden canlandırdı.

2021 geneline bakıldığında Bitcoin’in güçlü bir yükseliş momentumuna sahip olduğu görülüyor. BTC yılın ilk 6 ayı içerisinde değerini ikiye katladı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%