Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İzlanda Kripto Para Madencilerinden Gelen Yeni Talepleri Kabul Etmeyecek

Ülkeye yeni gelen madencilerin gücü kesiliyor. Buna sebep olarak enerji tasarrufunun sağlanması gösterildi.
İzlanda Kripto Para Madencilerinden Gelen Yeni Talepleri Kabul Etmeyecek
Son Güncelleme: 
Yorum

İzlanda elektrik şirketi Landsvirkjun, alüminyum tesisleri ve Bitcoin madencileri de dahil olmak üzere bazı endüstriler için sağlayacağı güç miktarını azalttı.

Elektrik kuruluşundan bir temsilci, santraldeki bir sorun nedeniyle güneybatı bölgesindeki Bitcoin madencilerine ve çeşitli endüstriyel tesislere enerji tahsisini azaltmak zorunda kaldıklarını bildirdi.

Madencilik firmaları, ucuz ve bol miktarda yenilenebilir enerji kaynağı yaratmak için kullanılan jeotermal enerjinin bolluğu nedeniyle ülkeye uzun zamandır ilgi duyuyor. Ancak Landsvirkjun’a göre, bilinmeyen bir süre için 7 Aralık’tan itibaren madencilik operasyonlarından gelen yeni elektrik talepleri reddedilecek.

Kanada merkezli Hive Blockchain Technologies, Genesis Mining ve Bitfury Holding, İzlanda’da tesis açan üç ana Bitcoin madencilik şirketi olarak öne çıkıyor. Madencilik sektörü bir süredir operasyonlarını çevre dostu hale getirmeyi amaçlıyor.

Küresel olarak, yeşil blok zinciri girişimleri 2021’de moda oldu. Pek çok şirket iklim değişikliği hedeflerini ilerletmek için blockchain teknolojisini kullanacağını belirtiyor. Çin’in geçtiğimiz dönemde madencilere yönelik artan baskısı, şirketlerin yenilenebilir enerji kullanabilecekleri başka ülkelere taşınma sürecini hızlandırmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%