Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

IOTA’nın Fiyatı Son 3 Yılın En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Nesnelerin interneti tabanlı IOTA son günlerde yükselişine hız verdi.
IOTA’nın Fiyatı Son 3 Yılın En Yüksek Seviyesine Ulaştı
Son Güncelleme: 
Yorum

IOTA, Nesnelerin İnterneti protokolünün daha popüler hale gelmesiyle beraber, hem yatırımcılar hem de tüccarlar için daha çekici hale getireceğini umarak, son 3 yılın en yüksek seviyesine ulaştı.

IOTA Vakfı Kurucu Ortağı ve CEO’su Dominik Schiener açıklamasında, Nisan 2021’de yayınlanması planlanan büyük yükseltmeleri ile ilgili ayrıntıları paylaştı. “Chrysalis” olarak adlandırılan yeni çerçeve, madenciler, elektrik ve hatta işlem ücretleri gerektirmeyen dağıtılmış bir defter sunmayı öneriyor.

IOTA için Yeni Proje Yolda

IOTA için Yeni Proje Yolda
Kaynak: TradingView

Schiener bir protokole, üretime hazır olacak bir teknolojiye sahip olmak için madencilere, elektriğe veya işlem ücretlerine ihtiyaç duymayan yeni bir dağıtılmış defter ve makineler ve insanlar da dahil olmak üzere milyarlarca kullanıcının bunu yapabileceğini belirtiyor. Chrysalis projesi daha önceki IOTA sürümlerinde son derece tartışmalı bir özellik olan ve ağın merkezileşmesini artırarak koordinatör düğümünü ortadan kaldırmak üzere geliştiriliyor.

IOTA sahipleri, işlem hacmine benzer şekilde transferlere öncelik vermek için ağda “Mana” adında bir yardımcı token üretebilecek. Schiener farklı çevreleden ilgi gördüklerini söyleyerek, ağı kullanmak isteyen büyük şirketlerin IOTA tokenleri alacağını düşünüyor.

Kripto para 2021 yılında yüzde 450’den fazla yükseliş kaydetti. Analistler IOTA fiyatının önümüzdeki seanslarda daha da yükselebileceğini, yukarı yönlü bir hedefin 2 dolar ve üzerinde olabileceğini belirtiyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu