Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

İngiltere’de Kripto Para Reklamlarının Denetimi Artıyor

Birleşik Krallık'ın Reklam Standartları Kurumu, yanıltıcı kripto reklamlarına yoğunlaşıyor.
İngiltere’de Kripto Para Reklamlarının Denetimi Artıyor

Birleşik Krallık son dönemde kripto para sektörü üzerindeki düzenleyici faaliyetlerini artırmaya devam ediyor. Son olarak ülkenin bağımsız reklam düzenleyicisi Advertising Standards Authority (ASA), yanıltıcı kripto para reklamlarını daha sıkı denetleyeceğini duyurdu.

ASA direktrü Milex Lockwood, özellikle çevrimiçi ve sosyal medya platformlarında gösterilen sorumsuz kripto reklamlarını hedefleyeceklerini belirterek, sorun tespit ettikleri yerde gerekli adımları atacaklarını söyledi.

Kripto Reklamlar Öncelikli Denetlenecek

Kripto Reklamlar Öncelikli Denetlenecek

Lockwood, ASA’nın kripto reklamlarını finansal reklamlara göre “kırmızı alarm” önceliği olarak tanımladığını açıkladı. Bu nedenle, düzenleyici artık yapay zeka gibi teknolojileri kullanarak şüpheli reklamları çevrimiçi izleme kapasitesini artırıyor.

Kurum ayrıca dolandırıcılık reklamlarının kaldırılması için de çalışmalar yürütüyor: Rapora göre, çoğu kripto yatırımı İngiltere’nin geleneksel finansal ürünleri tanıtmaya yönelik katı kurallarının kapsamı dışında kaldığı için ASA, kripto reklamlarını denetleme çabalarını artırıyor.

ASA’nın kripto reklam endüstrisine artan ilgisine rağmen, İngiltere’nin en büyük finansal düzenleyicisi Financial Conduct Authority, kripto yatırımlarının çoğunlukla reklamlar tarafından yönlendirildiğine inanmıyor. Kurum geçtiğimiz günlerde Binance borsasına yönelik kısıtlayıcı hamlesi ile gündeme gelmişti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum