Yatırım yapmaya başla!

İngiltere İmalat PMI Nisan’da 1994’ten Sonra En Yükseğe Ulaştı

İngiltere’nin imalat ekonomisi Nisan’da 60,7'lik ön tahminden yukarı yönlü revize edildi.
İngiltere İmalat PMI Nisan’da 1994’ten Sonra En Yükseğe Ulaştı

IHS Markit tarafından açıklanan nihai verilere göre İmalat PMI (Satın Alma Yöneticileri Endeksi) Nisan’da 60,9 oldu.

Ön tahminler 60,7’ye yükselişi gösterirken bu Temmuz 1994’ten bu yana en güçlü fabrika büyümesine işaret etmişti.

IHS Markit/CIPS PMI, Temmuz 1994’ün rekor seviyesinden (61) bu yana en yüksek değeri işaretledi.

İngiltere İmalat PMI Nisan’da Son 27 Yılın En Yükseğine Ulaştı

IHS Markit İngiltere PMI Nisan 60,9
Kaynak: IHS Markit

Aynı zamanda imalat üretiminin arttığı ardışık 11. ay oldu. Üretim artışı ve yeni siparişler, son yedi yılda görülen en iyi gelişmeleri sağlarken istihdamda sağlam bir artış görüldü.

Ancak sektör, tedarik zincirindeki gecikmeler ve girdi kıtlığı ile kuşatılmış durumda kaldı. Bu da satın alma maliyetlerinin artmasına ve satış fiyatı enflasyonunun rekora ulaşmasına yol açtı.

IHS Markit Direktörü Rob Dobson son anket sonuçlarına ilişkin yurt içi ve dışında COVID-19 kısıtlamalarının daha da gevşetilmesinin, İngiltere fabrikalarında başka bir belirgin büyüme sağladığını söyledi.

Gösterge PMI’nın 27 yılın en yükseğine ulaştığını belirten Dobson, üreticilerin üçte ikisinin üretimin bir yıl içinde daha yüksek olmasını beklediklerini aktardı. Yani görünüm de kayda değer ölçüde iyileşti.

İmtiyazlı Satınalma ve Tedarik Enstitüsü (CIPS) Grup Direktörü Duncan Brock da benzer şekilde Nisan’daki tarihi artışın üzerini çizdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum