Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İngiltere Eski Maliye Bakanı Hammond, Kripto Paralara Karşı Uyarıda Bulundu

Eski şansölye, perakende yatırımcıların kripto paralardan uzak durması gerektiğini düşünüyor. Detaylar haberde…
İngiltere Eski Maliye Bakanı Hammond, Kripto Paralara Karşı Uyarıda Bulundu
Son Güncelleme: 
Yorum

İngiltere Maliye Bakanı Lord Hammond, kripto yatırımcılarını temkinli olmaya çağırdı. Hammond, kripto paraların ana akım bir yatırım kategorisi olarak perakende yatırımcılar için uygun olmadığını belirtiyor.

Hammond, bu yılın başlarında, İngiltere merkezli önde gelen dijital varlık saklama ve alım satım altyapısı sağlayıcısı Copper’a Kıdemli Danışman olarak katılmıştı. Eski bakan, 2016 ve 2019 yılları arasında Maliye Bakanlığı Şansölyesi olarak çalıştı. Daha önce Dışişleri Bakanı ve Savunma Bakanı olarak görev yapmıştı.

Kripto paraların ana akım bir yatırım kategorisi olarak perakende yatırımcılar uygun olmadığını belirten Hammond, insanların son derece dikkatli olması gerektiğini ifade etti.

Hammond’dan kripto varlıklarıyla ilgili yorumlar, Birleşik Krallık merkez bankası Bank of England’ın yükselen kripto piyasasına ilişkin bir uyarı yayınlamasından yaklaşık 10 gün sonra geldi. BOE’ye göre, dijital varlıklar İngiltere’nin finansal istikrarı için risk içeriyor.

Endişelere rağmen, dijital para birimleri perakende ve kurumsal yatırımcılar arasında popüler hale geliyor. Bitcoin ve Ethereum gibi önde gelen dijital varlıklar 2021’de önemli yatırımlar çekti. Kripto para piyasası 2.4 trilyon doların üzerine kadar çıktı. Bitcoin ve Etheruem ise 1.5 trilyon doların üzerinde piyasa değeri ile tüm marketin %60’ını oluşturuyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu