Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İngiliz Borsa Endeksi Delta Varyantına Rağmen Kazançla İlerliyor

Dünkü düşüşten toparlanan İngiliz borsa endeksi, artan vakalara ve kısıtlamalardaki gelişmelere rağmen artıda seyrediyor.
İngiliz Borsa Endeksi Delta Varyantına Rağmen Kazançla İlerliyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Önceki seansta düşen FTSE 100 Endeksi, bugün rekor seviyeye yakın güçlü kazançla ilerliyor. Avrupalı piyasalarla doğru orantılı olarak yeşil renkte işlem gören İngiliz borsa endeksi, dün 7,072.97 puanda kapandıktan sonra bugüne yatay başladı.

7,071.86 – 7,111.97 aralığında hareket ederken TSİ 11.30’da yüzde 0,50 kazançla ilerliyor. Endeksin 5 günlük getirisi yüzde 0,27 iken yıl başından bu yana yüzde 10 değerlendi.

Bununla birlikte yazım sırasında FTSE 100’ün yıldızı yüzde 3 artan İngiliz bankacılık devi Barclays olarak öne çıktı.
İngiliz Borsa FTSE 100 Yükseliş
Kaynak: MarketWatch

Endeksteki yükseliş İngiltere Nationwide konut fiyat artışının yıllık bazda yüzde 13,4’le beklenti altında kalmasına rağmen gerçekleşti.

Piyasalar yayılan Delta varyantı yerine güçlü ekonomik toparlanma beklentilerine odaklanırken İngiliz ziyaretçilere getirilen kısıtlamalar da görmezden gelindi.

Alınan bilgilere göre Portekiz ve İspanya, İngiltere’deki ziyaretçilere yeni kısıtlamalar getirdi. Bununla birlikte Sağlık Bakanı Sajid Javid, İngiltere’deki karantina önlemlerinin son gevşetilmesinin hala 19 Temmuz’daki gibi gerçekleştirileceğini dile getirdi.

Bu arada İngiltere Merkez Bankası’nın açıkladığı tüketici kredisi raporuna göre rakam bir önceki aya göre 0,23 milyar sterlin düşüşün ardından ve 0,24 milyar sterlin piyasa beklentilerinin üzerinde Mayıs ayında 0,28 milyar sterlin arttı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu