Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Huobi Düzenlemeler Nedeniyle Singapur’daki Kullanıcıların Hesaplarını Kapatıyor

Borsa daha önce bu kararı Çin’deki kullanıcıları için almıştı.
Huobi Düzenlemeler Nedeniyle Singapur’daki Kullanıcıların Hesaplarını Kapatıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

En büyük kripto para borsalarıundan biri olan Huobi Global, yerel düzenlemelere uymak için Singapur merkezli tüm kullanıcıların hesaplarını 31 Mart 2022’ye kadar kapatacağını açıkladı.

Kurucu ortak Du Jun ve Global Strateji Direktörü Jeff Mei’ye göre Huobi, toplam kullanıcı tabanının yarısını ve gelirinin %30’unu oluşturan Çinli kullanıcıları sınır dışı etmek için denizaşırı varlığını genişletiyor.

Çin merkez bankası kripto ticaretine yeni bir darbe daha başlattıktan sonra Huobi, 2021’in sonunda anakara Çin hesaplarını aşamalı olarak kaldıracağını açıklamıştı. Açıklamada, kripto merkezi olarak bilinen Singapur’un Huobi’nin kısıtlı yargı bölgeleri listesine dahil edildiği bildirildi.

Borsa, kullanıcılara Mart ayının sonundan önce fonlarını çekmelerini ve pozisyonlarını kapatmalarını iletti. Binance’in yerel iştiraki de dahil olmak üzere düzinelerce kripto firması Singapur’un Ödeme Hizmetleri Yasası (PSA) lisansları için başvuruda bulundu.

Singapur’da daha önce Binance borsasına yönelik bazı adımlar atılmıştı. Borsa bu adımlar sonrası Singapır doları paritelerini kaldırma kararı almıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%