Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Hong Kong Merkez Bankası Dijital Para Araştırmalarını Artıracak

Merkez bankası dijital para birimlerine yönelik araştırmaların, Hong Kong'un fintech geliştirme çabalarında önemli bir rol oynayacağı belirtiliyor.
Hong Kong Merkez Bankası Dijital Para Araştırmalarını Artıracak

Kripto para birimlerine artan ilgi ile paralel olarak ülkelerin merkez bankaları dijital para araştırmalarına hız veriyor. Hong Kong Merkez Bankası, dijital finans inovasyon paketine dahil olan hem perakende hem de toptan merkez bankası dijital para birimlerine yönelik “Fintech 2025” stratejisini paylaştı.

Raporda CBDC’lerin, şehir yönetiminin 2025 yılına kadar kapsamlı dijital finansın benimsenmesini teşvik etme hedefinde rol oynayacağı bildiriliyor. Merkez bankası, Hong Kong’un hem perakende hem de toptan CBDC’leri piyasaya sürmeye hazır olmasını sağlamak için araştırma çabalarını artıracağını belirtiyor.

Hong Kong, CBDC planı

Dijital para birimlerinin araştırılması için, Uluslararası Ödeme Bankası ile iş birliği yapılacak. Düzenleyici kurum ayrıca, Çin merkez bankasının dijital para birimi elektronik ödeme (DCEP) projesinin sınır ötesi kullanımı konusunda Çin merkez bankasıyla çalışmaya devam edeceğini belirtti.

Genişletilmiş CBDC araştırma planı, Hong Kong’un fintech stratejisindeki beş ana odak noktasından biri konumunda. Diğer alanlar arasında, planlı fintech genişlemesini desteklemek için sağlam bir veri altyapısı oluştururken şehir bankalarının dijital finans teknolojisini benimsemesini sağlamak yer alıyor.

Hong Kong ayrıca, yeni dijital finans paradigması için yetenekli bir işgücü geliştirmek için zemin hazırlarken, kapsamlı fintech revizyonunu hükümet liderliğindeki politikalarla desteklemeyi amaçlıyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum