Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Hindistan’ın Kripto Paraları Yasaklama Hazırlığı, Bitcoin’in Ülkedeki Değerini Düşürdü

Bitcoin ve diğer kripto para birimleri Hindistan'da değer kaybediyor.
Hindistan’ın Kripto Paraları Yasaklama Hazırlığı, Bitcoin’in Ülkedeki Değerini Düşürdü
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin ve diğer kripto para birimleri, ülke hükümetinin dün Parlamento’da tartışılmak üzere bir kripto yasa tasarısını listelemesinin ardından Hindistan’da düşüş kaydetti. BTC’nin Hindistan rupisi paritesi dolara nazaran %3’ten fazla değer kaybetti ve 40.90.000 rupiye kadar geriledi.

İndirim dün gece ve bu sabah erken saatlerde çeşitli Hint kripto borsalarında %15’in üzerindeydi. Son saatlerde ise toparlanma sinyalleri görülüyor.

Hindistan Parlamentosu tartışılmak üzere bir kripto taslağı ortaya çıktı. Bu ülkede kripto para ticaretinin yasaklanmasını sağlayan maddeler içeriyor. Tasarının ortaya çıkmasından itibaren ülkedeki bazı kullanıcılar panik satışı yapmaya başladı.

Tasarı Hindistan’daki tüm özel kripto para birimlerini yasaklamayı amaçlıyor, ancak belirli durumlarda kripto paraların altında yatan teknolojiyi ve kullanımlarını teşvik etmesine izin veriyor.

Özel kripto para birimlerinin tanımı ve tasarının içeriği henüz bilinmiyor. Kaynaklar kolluk kuvvetlerinin yasadışı veya ulusal olmayan işler için kullanılan kripto para biriminin kökenini izleyebilmesi için katı bir mekanizma uygulayacağını belirtiyor.

Bu durum ülkede ilk kez yaşanmıyor. 2017’de Hindistan’ın maliye bakanı olan Arun Jaitley, hükümetin Bitcoin’i yasal ihale olarak tanımadığını söylemiş ve fiyatlarda büyük düşüş meydana gelmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%