Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Hindistan’da Kripto Para Düzenleme Görüşmesinin Birkaç Hafta Ertelenmesi Bekleniyor

Parlamentonun bir sonraki oturumu için 2022 Şubat işaret ediliyor.
Hindistan’da Kripto Para Düzenleme Görüşmesinin Birkaç Hafta Ertelenmesi Bekleniyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Hindistan’da yerel medyada yer haberlere göre merakla beklenen kripto düzenleme yasası gelecek yılki oturum Ocak sonu veya Şubat başında başlayana kadar muhtemelen Parlamentoya sunulmayacak.

İlgili kaynaklar, kripto faturasının bugün yapılması planlanan Kabine toplantısının gündeminde olmadığını söyledi. Bir sonraki Kabine toplantısı 22 Aralık’ta ve bu nedenle kripto yasa tasarısının kabine onayı alması ve ardından parlamentoya sunulması pek olası görünmüyor.

Hükümetin acil gereklilik halinde tasarıyı önce meclise sunmak yerine bir kararname yayınlama seçeneğine sahip olduğu belirtiliyor. Politika uzmanları kripto alanının hızla geliştiğinden ve tasarının çerçevesi daha fazla istişare gerektirdiğinden, tasarının bu parlamento oturumunda sunulmasının olası olmadığını belirtti.

Yetkililer tartışmaların ardından, kripto paraları çevreleyen herhangi bir mevzuatın hala gelişmekte olan küresel bir çerçeve ile uyumlu olması gerektiğini belirtiyor. Beklemenin, bu alanın küresel olarak nasıl geliştiğini gözlemlemek daha iyi bir strateji olabileceği ifade edildi.

Kripto düzenleme taslağı, parlamentonun devam eden kış oturumu ve son bütçe oturumunda da listelenmesine rağmen her iki oturumda da oylamaya sunulmadı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu