Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Halkbank 3Ç19’da Aktif Büyüklüğünü 443,5 Milyar Liraya Yükseltti

Halkbank 2019 3. çeyrek finansal bilançosunu açıkladı. Aktif büyüklüğünü 443,5 milyar liraya ulaştıran banka, toplam kredilerde 391,9 milyar lira seviyesini kaydetti.
Halkbank 3Ç19’da Aktif Büyüklüğünü 443,5 Milyar Liraya Yükseltti
Yorum

Halkbank 2019 yılının üçüncü çeyreğine ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı. Türk lirası cinsinden varlıkların değer kazanmasına yönelik ürünlere ağırlık veren Halkbank, yılın üçüncü çeyreğinde aktif büyüklüğünü %17,2 artırarak 443,5 milyar TL’ye yükseltti.

Bankanın toplam kredileri geçen yılın sonuna kıyasla %14,6 artarak 391,9 milyar TL’ye ulaştı. 2019’un Ocak – Eylül arası dönemindeki toplam mevduatı 284 milyar TL olarak kaydedildi.

Söz konusu dönemde toplam öz kaynaklar 2018’in sonuna kıyasla %4,1 oranında artış gösterdi.

Halkbank Aktif BüyüklüğüYılın üçüncü çeyreğinde Halkbank’ın faiz geliri geçen yılın sonuna kıyasla %42,3 artarak 35,4 milyar TL’ye ulaştı. 391,9 milyar TL’ye ulaşan kredilerde KOBİ kredilerinin payı %38,7 oldu. Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, KOBİ’lere yenilikçi ürün ve hizmet sunmaya devam edeceklerini söyledi.

Yeni Ekonomi Programı’nda belirlenen yol haritasına bağlı kalarak çalışma stratejisi oluşturduklarını söyleyen Arslan, sektörün ihtiyaçlarına önem vererek dengeli çözümler üretmeye çalıştıklarını dile getirdi. Kamu bankalarının yeni yatırımları destekleyen, şirketlerin ödeme dengelerini düzenleme açısından piyasaya güven veren kurumlar olduğunu vurguladı.

Tasarruflarını Türk lirası olarak değerlendirmek isteyen müşteriler için yeni ürünler geliştirildi.

Osman Arslan AçıklamaOsman Arslan hesabındaki dövizi satarak tasarruflarını TL bazında değerlendirmek isteyen müşteriler için dövizden TL’ye dönüşüm mevduat hesabı geliştirdiklerini açıkladı. Piyasanın TL cinsinden varlıkların değer kazanmasını beklediğini, bu nedenle de milli paramızı destekleyecek yeni ürünlerin oluşturulmasına ağırlık verdiklerini anlattı.

Tüm altyapı yatırımlarını geleneksel bankacılık hizmetlerini daha ileriye taşımak amacıyla yaptıklarını söyleyen Arslan, “Bankamızın finans piyasalarını hızlı ve gerçekçi verilerle analiz edebilen teknik becerisi, piyasa koşullarını gözeten yeni ürünler hazırlayabilmemizi sağlamıştır.” şeklinde konuştu.

İVME Finansman Paketi ile ihracat yapan firmalara destek olduklarını, Türk Lirası Gecelik Referans Faiz Oranına (TLREF) endeksli çalışmalara ağırlık verdiklerini anlattı. Yerli üretime destek olmak amacıyla da ülkemizde üretim yapan otomotiv markalarıyla anlaşma yaptıklarını, binek ve ticari taşıt kredilerinde faiz oranlarını düşürdüklerini söyledi.

Konut kredilerinde de faizleri düşürdüklerini anımsatan Arslan, bu hamlenin birikmiş olan talebin karşılanmasında büyük fayda sağladığını belirtti. Halkbank olarak tüm firmaların katma değerli teknoloji üretimibi teşvik etmesi ve rekabet gücünün artırılmasına yönelik yenilikçi çözümler sunması gerektiğini aktardı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu