Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Günlük %2 Eriyen Net Holding Hisseleri Haftalık %5,5 Artıda

Net Holding hisseleri ikinci çeyrek finansal sonuçlarını olumlu fiyatlamadı ve günü satıcılı geçirdi.
Günlük %2 Eriyen Net Holding Hisseleri Haftalık %5,5 Artıda
Son Güncelleme: 
Yorum

Net Holding A.Ş. (NTHOL) hisseleri saat 15.00 sularında %2,25 değer kaybıyla hareket ediyor. Haftanın son işlem gününe hafif yükselişle başlayan şirket hisseleri, yukarı yönlü hareketini sürdüremedi. Bugünkü işlemlerde satıcılı hareket etse de haftayı kazançla bitirmeye hazırlanıyor.

Yatırımcılar Net Holding’in finansal sonuçlarını değerlendirirken, hisselerde öngörülen olumlu etki yaşanmadı.
Net Holding Hisseleri %2,25 Ekside
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirket 2021’in ikinci çeyreğinde satış gelirlerini, bir önceki yılın aynı dönemine göre 5,6 kat artırdı. Satış gelirleri bu dönemde 133 milyon TL’ye yükseldi. 2020’nin aynı döneminde 20 milyon TL gelir elde edilmişti.

Satış gelirlerine otel konaklama gelirlerinin %46, casino işletmeciliğinin %50 katkısı oldu. Yılın ikinci çeyreğinde kar açıklamayan şirket, zararını azalttı. 2020’nin ikinci çeyreğinde 113 milyon TL olan net zarar, bu yılın aynı döneminde 92 milyon TL’ye geriledi.

13,6 milyon TL olan brüt zarar ise 37,8 milyon TL açıklandı. Deniz Yatırım bu sabah müşterileri için hazırladığı analizde, finansal rakamların Net Holding hisselerinde sınırlı olumlu etki yaratacağını belirtti.

Fakat tahminlerin aksine satış ağırlıklı bir gün yaşandı. Güne 4,02 lira fiyatıyla başlangıç yapıldı. Saat 13.00’e kadar yatay hareket edip, bu noktadan sonra yön değiştirdi. 3,90 liraya kadar gerileyerek, günlük kaybını %2’nin üzerine taşıdı.

Öte yandan haftalık kazancı %5,55 seviyesinde. NTHOL kodlu hisseler 5 günlük işlemlerde 3,77 – 4,17 arasında hareket etti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu