Yatırım yapmaya başla!

Güney Kore’de Bitcoin Madencileri Elektrik Giderlerini Vergiden Düşebilecek

Madenciler 2022’den itibaren elektrik giderlerini vergiden düşebilecek.
Güney Kore’de Bitcoin Madencileri Elektrik Giderlerini Vergiden Düşebilecek

Kripto para piyasasına yönelik devletler yeni düzenlemeler yapmaya devam ediyor. Güney Kore’de önümüzdeki yıldan itibaren tüccarlar kripto para kazançları üzerinden vergi ödemeye başlayacak. Bu durum pek çok kişi tarafından tepkiyle karşılanmıştı. Bununla ilgili madencileri memnun edecek yeni bir gelişme yaşandı.

Güney Kore Ekonomi ve Maliye Bakanlığı, kripto madencilerinin işletme giderlerini vergi indirimi olarak bildirmeleri için bir hüküm içeren ve ülkenin yaklaşmakta olan kripto vergi yasasının ek ayrıntılarını açıkladı. Aktarılan bilgilere göre madenciler kullandıkları elektrik tüketimini ispat etmeleri halinde, bu giderlerini vergiden düşebilecek.

Madencilik operasyonları yüksek enerji tüketimine neden olan faaliyetler olarak biliniyor Dolayısıyla bu noktada uygulanacak bir vergi indirimi madencilerin yararına olacaktır. 150 dolar veya daha düşük piyasa değerine sahip kripto para madenciliği donanımı, Güney Kore’de kişisel kullanım olarak kabul ediliyor.

Ülkede son dönemde oyun bilgisayarları pandemi döneminde madencilik için daha fazla kullanılır oldu. Kripto vergi yasasına yönelik ciddi muhalefete rağmen, ülkenin maliye bakanı daha önce bu hareketin kaçınılmaz olduğunu belirtmişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum