Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Madencilik Şirketi Griid, 3.3 Milyar Dolarlık Anlaşma ile Halka Açılıyor

Kripto firmaları halka açılmaya devam ediyor. Griid hisseleri borsada işlem görecek. İşte detaylar...
Madencilik Şirketi Griid, 3.3 Milyar Dolarlık Anlaşma ile Halka Açılıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Ohio merkezli madencilik şirketi Griid, kripto pazarında halka açılan en son şirket olmaya hazırlandığını duyurdu. Anlaşma, şirkete borç dahil 3,3 milyar dolar değerinde olacak.

Anlaşma aynı zamanda Griid’e 240 milyon doları aşan bir nakit infüzyonu sağlayacak. SPAC anlaşmalarında özel bir firmayı satın almak amacıyla kurulan şirketler, halka açılma imkanı sağlıyor.

Griid’in SPAC’sinin 2022’nin ilk çeyreğinde kapanması bekleniyor. Daha öncesinde Griid, Blockchain.com’dan 525 milyon dolarlık bir kredi tesisi sağladığı haberi ile gündeme gelmişti.

Griid CEO’su Trey Kelly, düşük ölçekli üretim maliyetiyle halka açık Bitcoin madencileri arasında en büyük taahhütlü, karbonsuz enerji boru hattına sahip bir Amerikan altyapı şirketi inşa ettiklerini söyledi.

Kelly şirketi kurduktan bu yana geçen üç yılda başarılı bir uygulama sergilediklerini ve ilerleyen dönemde kapasitelerini artırmayı hedeflediklerini ifade etti. Şirket ilerleyen dönemde oluşturacağı kredi limiti ile ek madencilik kapasitesi yaratmayı amaçlıyor.

GRIID, Amerika Birleşik Devletleri genelinde büyüyen bir enerji altyapısı ve itcoin madencilik tesisleri portföyüne sahip olan bir madencilik şirketidir. Firma dikey olarak entegre Bitcoin madencilik tesisleri portföyünü oluşturmak, yönetmek ve işletmek için düşük maliyetli enerji tedarik ederek karbonsuz enerji üretiminin büyümesini destekliyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%