Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Grayscale Yönetimindeki Ethereum Varlıkları 10 Milyar Dolara Ulaştı

Şirketin yönetimi altındaki kripto varlıkların toplam değeri 41 milyar doların üzerine çıktı.
Grayscale Yönetimindeki Ethereum Varlıkları 10 Milyar Dolara Ulaştı
Son Güncelleme: 
Yorum

Dünyanın en büyük varlık yöneticilerinden biri olan Grayscale bünyesindeki kripto varlıkların oranı her geçen gün artıyor. Şirketten tutulan varlıkların geldiği son noktaya dair yeni bir açıklama yapıldı.

New York merkezli firma şu anda toplam değeri 10 milyar doların üzerinde olan 3 milyondan fazla Ethereum’a sahip. ETH’de yaşanan yükseliş ile beraber şirketin elinde tuttuğu varlıkların değeri 10 milyar dolara ulaştı.

Grayscale kripto varlıkları
Kaynak: Grayscale

Grayscale bünyesindeki kripto varlıkların toplam değeri ise 41 milyar doların üzerine çıktı. Şirket 2021 itibariyle Ethereum birikimlerine hız verdi. Mart ayının ilk haftasında ABD firması Ethereum varlıklarına yaklaşık 20.000 ETH ekledi. Grayscale, ETH’nin en büyük kurumsal sahiplerinden biri olarak biliniyor.

Bitcoin ise şirketin en büyük yatırım ürünleri arasında ilk sırada yer almaya devam ediyor. Şirketin şu anda toplam değeri yaklaşık 30 milyar dolar olan 640.000’den fazla BTC’si bulunuyor.

Bitcoin ve Ethereum dışında, varlık yönetimi firması ayrıca 700 milyon dolardan fazla Ethereum Classic ve yaklaşık 300 milyon dolar değerinde Litecoin sahibidir.

ETH’deki ağ etkinliği Ağustos ayı içerisinde büyük artış yaşadı. Bunda geçtiğimiz günlerde yapılan Londra hard fork’un büyük pay sahibi olduğu biliniyor. Yükselme ile sürekli Etheruem yakımı gerçekleştiriliyor ve işlem ücretlerinin aşağı çekilmesi sağlanıyor.

Yaşanan değişim Ethereum fiyatında da kendisini gösterdi. Kripto para birimi an itibariyle 3.280 dolar seviyesinden işlem görüyor. ETH’nin güncel piyasa değeri ise 380 milyar doların üzerine çıktı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%