Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Goldman Sachs Analisti Kriptonun Bakırın Alternatifi Olduğunu Söyledi

Analiste göre kripto paralar altından ziyade bakırın alternatifi olacak.
Goldman Sachs Analisti Kriptonun Bakırın Alternatifi Olduğunu Söyledi

Kripto paralar geçmiş yıllardan bu yana sürekli değer kazanıyor ve kullanım alanları artmaya devam ediyor. Bu da dijital varlıkların düzenleyiciler tarafından nasıl değerlendirileceğine dair araştırmalarını artırıyor. Goldman Sachs analisti Jeff Currie göre kripto paralar bakırın alternatifi olabilir.

Merkez bankaları tarihsel olarak para politikasını gevşek tutarken, küresel ekonomi Covid-19 krizinin etkilerinden kurtulurken enflasyon yükselişini sürdürüyor. Altın ve kripto paralar, yükselen fiyatlar karşısında enflasyona karşı korunma imkanı sağlıyor ve yatırımcıları bu alana yönlendiriyor.

Kripto ve Bakır Altına Göre Riskli

Kripto ve Bakır Altına Göre Riskli

Altın fiyatları, zayıflayan ABD doları ve yükselen enflasyon beklentilerine bağlı olarak artan talep nedeniyle Nisan ayının başından bu yana neredeyse 200 dolar artarak dört ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

Kripto paralar ise boğa yolculuğunda bu yılın başından itibaren büyük artışlar yaşadı. Mevcut verilere göre Bitcoin, yılın başından bu yana %25 değer kazanmış görünüyor. Currie, yatırımcıların enflasyon riskinden korunmalarına bakarken dijital para birimlerini altının yerini alması gerektiğini söyledi.

Bitcoin’in yüksek riske sahip bir varlık olduğunu belirten analist, kripto para biriminin altına kıyasla bakırın alternatifi olabileceğini söyledi. Altın ise bu varlıklara göre daha az riskli olarak değerlendiriliyor.

Bakır, ayın sonuna doğru keskin bir düşüş yaşamadan önce Mayıs ortasında tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükseldi, ancak geçen hafta tekrar toparlandı. Goldman Sachs emtiaların potansiyel bir düşüşten korunma arayan yatırımcılar için en iyi enflasyon koruması olmaya devam ettiğini vurguluyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum