Yatırım yapmaya başla!

Girişimciler için Faydalı Olacak 5 Günlük Alışkanlık

Girişimciler için Faydalı Olacak 5 Günlük Alışkanlık

Hem iş hem de özel hayatta başarılı olmak için bazı şeyleri sürekli tekrarlamak gerektiğini biliyoruz. Diğer bir deyişle, alışkanlıklarımızın bizi başarıya ya da başarısızlığa ulaştıran en önemli faktörlerden biri olduklarının farkındayız. Tabii, bu durumun hepimizde aynı şekilde sonuçlanmadığını da açıkça görebiliyoruz. Çünkü bazılarımız başarılı olmak için doğru alışkanlıkları edinip edinmediğine dikkat ederken bazılarımız ise bu konuda aynı özeni gösteremiyor. Mesela mı? Mesela; sıfırdan başlayarak alanında büyük başarı elde etmiş girişimciler!

Evet, parlak girişimcilerin başarılarının şans eseri olmadığını biliyoruz. Onların çalışma prensiplerinden tutun da kararlılıklarına akıllıca yapılmış planlarından tutkularına varana kadar daha pek çok özellikleri, başarılarında rol oynamakta! İşi için emek harcamayı bilen, piyasanın ihtiyaçlarının farkında olan, etraflarındaki akıl hocalarından yardım alan başarılı girişimciler, hiç şüphesiz yolun başındayken hedefe ulaşmış olmayı garantiliyor. Tabii tüm bunların yanında başarıları için borçlu oldukları bir şeye daha sahipler! O da alışkanlıkları! Sürekli tekrarladıkları küçük günlük alışkanlıkları da girişimcilerin başarılı olmasında etki yaratıyor. Eğer siz de başarılı girişimcilerin alışkanlıkları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, aşağıdaki başlıkları incelemelisiniz derim. Çünkü hemen şimdi pek çok girişimcinin başarılı olmasını sağlayan alışkanlıklardan bahsedeceğiz.

Güne Sevdiklerinizle Başlayın!

Güne Sevdiklerinizle Başlayın!Evet, güne başlamanın en iyi yolu bu değerli zamanlarınızı ailenizle birlikte geçirmektir diyorum. Çünkü hayatınızdaki en önemli insanlarla güne başladığınızda, ihtiyacınız olan gücü toparlamanız ve gereken motivasyonu sağlamanız çok daha kolay olacaktır. Sevdikleriniz size ne için çalıştığınızı her sabah yeniden hatırlatacak ve bu şekilde de başarıya ulaşma konusundaki kararlılığınızı daha sağlam olarak devam ettirebileceksiniz. Kısacası; güne sevdiklerinizle güzel bir kahvaltı yaparak başlamanız size birçok yönden başarı getirecektir. İşte bunun için; çoğu kişinin atladığı bu önemli noktayı gözden kaçırmamanızı ve güne sevdiklerinizle başlama alışkanlığı kazanmanızı öneririm.

İşe Giderken Geçirdiğiniz Süreyi Akıllıca Kullanın!

İşe Giderken Geçirdiğiniz Süreyi Akıllıca Kullanın!İş ile ev arasındaki yolculuğunuz ne kadar sürüyor bilemem ama yapmanız gereken bir diğer şey de bu süreci akıllıca değerlendirmek olmalıdır. Peki, nasıl mı? Mesela; yolculuğunuz sırasında gün içinde yapmanız gereken ufak tefek işlerinizi halledebilirsiniz. Hayır hayır, tabii ki sizi bir trafik canavarına dönüştürmek niyetinde değilim. Size sadece uygun zamanlarda uygun işleri yapabileceğinizi hatırlatıyorum.

Mesela; kırmızı ışıklarda dakikalarca beklemek yerine yardımcınızı arayıp ona siz gelene kadar yapması gerekenleri söyleyebilirsiniz. Müşterinizle iletişime geçip toplantı zamanınızı ayarlayabilirsiniz. Banka temsilcinizle görüşüp isteklerinizi dile getirebilirsiniz. Kısacası; trafikte beklediğiniz zamanlarda kulaklığınızı takarak gün içinde yapacağınız birçok işinizi halledebilirsiniz. İşte bunu bir alışkanlık haline getirdiğinizde doğal olarak iş yükünüzü de azaltmış olacak ve yoğunlaşmanız gereken önemli işler için daha çok vakit ayırabileceksiniz.

Ufak Tefek İşler için Değerli Zamanınızı Harcamayın!

Ufak Tefek İşler için Değerli Zamanınızı Harcamayın!Zaten iş-ev arasındaki yolculuğunuz sırasında bu tarz işlerinizin birçoğunu halletmiş olacaksınız. Ancak yine de gün boyunca karşınıza uğraşmanız gereken yığınla gereksiz iş çıkacağından eminim. İşte bu nedenle de sizlere gereksiz işler için zamanınızı heba etmemenizi söylüyorum. Örneğin; önemli bir mail beklemiyorsanız kutunuza düşen her yeni postaya bakıp da dikkatinizi yok yere dağıtmamalısınız.

Hem zaten bu işinizi sabah işe başladığınızda hızlıca yapmış olmalı, daha sonra vakit kaybetmemek için cevaplanması gerekenler cevaplayarak diğer işlerinize odaklanmalısınız. Sonuçta; sizin gelen her yeni maili kontrol etmekten daha önemli işleriniz var, öyle değil mi? O halde farkında olduğunuz bu gerçekle tutarlı olacak şekilde hareket edin ve yok posta kontrolüymüş yok kılmış yok tüymüş demek yerine kendi işinizle ilgilenin.

Çalışanlarınız için Ulaşılabilir Olun!

Çalışanlarınız için Ulaşılabilir Olun!Evet, hem işi takip etmek açısından hem çalışanlarınızı motive etmek açısından hem de iyi bir takım lideri olma açısından kazançlı çıkmak istiyorsanız çalışanlarınız için ulaşılabilir olmalısınız. Birkaç kişiden oluşan küçük bir ekibiniz olsa bile takım ruhu yaratmak için uğraşmalı, gün içinde mutlaka çalışanlarınızın karşısına çıkmalısınız. Sonuçta; bu şekilde onlara değer verdiğinizi gösterecek, nasıl işlerle ilgilendiklerini daha rahat anlayabilecek ve iyi bir lider olarak onlara daha başarılı bir şekilde yol gösterebileceksiniz. Kısacası; siz siz olun asla kendini odasına kapatan yöneticilerden biri olmayın. Çünkü bu size başarı ve saygınlık değil tam tersi yönde sonuçlar getirecektir.

Gücünüzü Toplamak için Zaman Yaratın!

Gücünüzü Toplamak için Zaman Yaratın!Evet, ne kadar yoğun çalışırsanız çalışın ama gün içinde mutlaka kendinize zaman yaratın. Yani toplantıdan toplantıya koşsanız bile, listenizde yapılması gereken bir ton işiniz olsa bile küçük kaçamaklar yapmayı ihtimal etmeyin. Sonuçta; 15-20 dakikalık bir zaman bile bazen gücünüzü toplamanız için yeterli olacaktır. İşte bunun için, kısa süreliğine olsa da her gün sevdiğiniz bir şeyle uğraşmaya çalışın. Örneğin; sevdiğiniz biriyle konuşun. Dışarı çıkıp biraz temiz hava alın. Gidin ve ailenizle öğle yemeği yiyin. Zihninizi dinlendirecek aktivitelerle uğraşın.

Anlayacağınız; gün içinde yaptığınız onca iş arasında kendinize zaman ayırmayı sakın ola unutmayın. Çünkü ancak bu şekilde istediğiniz başarıya ulaşmak için gereken güce sahip olabilirsiniz. Aksi takdirde, ilk başlarda hissetmeseniz bile bir süre sonra çalışmaktan usanacak ve belki de çıkmış olduğunuz yoldan geri dönecek kadar tükenmiş hissedeceksiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Girişimcilik kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum