Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

General Electric Hisseleri 1Ç21 Geliriyle Açılış Öncesinde Düşüşe Geçti

General Electric yılın ilk çeyreğinde 17,1 milyar dolar gelir açıklarken, beklentinin altında kalması hisselerini olumsuz etkiledi.
General Electric Hisseleri 1Ç21 Geliriyle Açılış Öncesinde Düşüşe Geçti
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD merkezli elektronik ve elektrik dağıtımı işi yapan General Electric, 2021’in ilk çeyreğine ait finansal sonuçları açıkladı. Dünya devi şirket ilk çeyrekte 17,1 milyar dolar toplam gelir elde etti. Bu rakam 17,53 milyar dolar piyasa beklentisinin altında gelirken, hisse senetleri açılış öncesi işlemlerde düşüşe geçti.

General Electric’in New York Borsası’nda işlem gören hisseleri, TSİ 15.00’te %2,14 oranında geriledi.
General Electric Hisseleri Piyasa Öncesinde Düşüyor
Kaynak: MarketWatch

Pazartesi günü %0,15 artışla 13,57 dolardan kapanan hisseler, beklentiyi karşılamayan bilanço ile ikinci işlem gününe kayıpla girmeye hazırlanıyor. Piyasa öncesi işlemlerde 13,26 dolara kadar indi. Hisselerin yıllık kazancı %116 oldu. Sene başından bu yana ise %25’lik artış gösterdi.

Şirket hisse başında 0,03 dolar gelir sağladı. Toplam siparişlerin tutarı %13’lük artışla 17,0 milyar dolar kaydedildi. Söz konusu dönemde endüstriyel organik gelirler 16,0 milyar dolar oldu. GE Başkanı ve CEO’su H. Lawrence Culp Jr., ilk çeyrek sonuçlarından memnun olduğunu söyledi.

Havacılık hariç tüm sektörlerde nakit performanslarını ve organik marj genişlemesini iyileştirdiklerini belirtti. 2021 taahhütlerini yerine getirme konusunda çalışmalarına devam ettiklerini sözlerine ekledi.

Sağlık sektöründe ekipman talebinin arttığını, bu nedenle üretkenliğe daha çok odaklandıklarını ifade etti. Şirketi daha güçlü ve daha odaklı bir endüstriyel platforma dönüştürmeye çalıştıklarını belirtti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu