Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

FSInsight’a Göre Bitcoin ETF Onayının Ardından Fiyat 168 Bin Dolara Çıkabilir

ProSares Bitcoin ETF’lerine talebin yüksek olması bekleniyor.
FSInsight’a Göre Bitcoin ETF Onayının Ardından Fiyat 168 Bin Dolara Çıkabilir
Son Güncelleme: 
Yorum

Araştırma şirketi FSInsigh yöneticisi Tom Lee’ye göre, Bitcoin ABD’deki ilk vadeli işlem borsa yatırım fonunun (ETF) onaylanmasının ardından kazançlarını artıracak. Daha önce 10 büyük ETF lansmanında 14 milyar dolar giriş gerçekleşmişti.

ProShares’in Bitcoin ETF’sine olan talebin ise 50 milyar doların üzerinde olacağı tahmin ediliyor. FSInsight, New York Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem görmeye başlayan yeni ETF’nin çok daha fazla yatırımcının kriptoya tahsis etmesine izin vereceğini ve bunun önemli yeni girişlere yol açacağını belirtiyor.

Araştırma şirketine göre bu ivme, Bitcoin’de fiyat artışı ile sonuçlanacak. FSInsight bu süreç sonrasında Bitcoin fiyatının 168.000 dolara kadar çıkabileceğini tahmin ediyor.

Bitcoin bir aylık grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Bitcoin talebinin arzı karşıladığı değer olan bu denge fiyatı, FSInsight’ın yıl sonu hedefi olan 100.000 doların üzerinde bulunuyor. Kripto para birimi yazım anında 62.200 dolar seviyesinde işlem görüyor. Son dönemde ETF’lerin onaylanacağına dair haberlerin sıklaşması, kripto para biriminin fiyatını artırdı.

BTC son 20 gün içerisinde %50’den fazla değer kazanarak, 40.000 dolardan 60.000 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Kripto para birimi Nisan ayında 64.800 dolara çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%