Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Borçlarını Yeniden Yapılandıran Fenerbahçe’nin Hisseleri 2 Ayın Yükseğine Çıktı

Fener hisseleri, Bankalar Birliği ile borçların yapılandırılması anlaşmasıyla yükseliyor.
Borçlarını Yeniden Yapılandıran Fenerbahçe’nin Hisseleri 2 Ayın Yükseğine Çıktı
Son Güncelleme: 
Yorum

Kısa süre önce Emre Belözoğlu ayrılığıyla spor dünyasında yankı uyandıran sarı lacivertli kulüp, borçların yeniden yapılandırılmasına ilişkin Bankalar Birliği ile anlaştı.

Fenerbahçe Futbol A.Ş.’den dün kapanıştan sonraki saatlerde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na finansal yeniden yapılandırma sözleşmesinin tamamlanması hakkında bildirim yapıldı.

Şirketin, T.C. Ziraat Bankası A.Ş., DenizBank A.Ş., Türkiye Halk Bankası A.Ş. ve Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.’den oluşan konsorsiyum ile imzalamış olduğu 19 Mart 2021 tarihli sözleşme tahtında yapılandırma ön koşullarının yerine getirildiği söylendi.

Fenerbahçe’nin bankalara borçluluğunun yeniden yapılandırmasının dün tamamlandığı eklendi.
Fenerbahçe Hisse Yükseliş
Kaynak: Piyasa.paratic.com

Hisseler borçların yeniden yapılandırılmasına yönelik anlaşmayla yükselişe geçti.

Dün en son 36,54 Türk lirasından işlem gören FENER kodlu hisse senetleri, bugün açılışta 37,70 liraya kadar yükseldi. Pozitif seyir sürerken hisselerin açılışın hemen ardından 11 Haziran seansındaki zirvesi 38,20 Türk lirası oldu.

Ardından kazançlarının bir kısmını verse de artıda seyrini sürdürdü. TSİ 11.53’te yüzde 3’ün üzerinde kazançla ilerleyen hisseler için ilk teknik direnç 38,35 TL iken ilk teknik destek 36,29 TL’ye işaret etti.

Bugünkü gün içi yüksek 7 Nisan’daki 38,90 TL’den yüksekten bu yana en güçlü değer oldu. Hisseler aylık bazda yüzde 59 değerlenirken bir yılda yüzde 195 oranında kayda değer artıya geçti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu