Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

FED’in Yükseltmesi Beklenen ABD 10 Yıllık Tahvilleri Artıda Seyrediyor

ABD gösterge tahvil getirileri bugün üçüncü ardışık gününe yükselişle başlarken FED'in oranları yükseltmesi bekleniyor.
FED’in Yükseltmesi Beklenen ABD 10 Yıllık Tahvilleri Artıda Seyrediyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Küresel piyasalar FED kararına odaklanmışken ABD 10 yıl vadeli Hazine tahvil getirileri bugün üçüncü seansında yükselişle açıldı. Tahvil getirilerindeki artış, yatırımcıların ABD Başkanı Joe Biden’ın Kongre sunumu beklentileriyle de desteklendi.

Biden, konuşmada görevdeki ilk 100 gününü değerlendirecek. Aynı zamanda eğitim, çocuk bakımı ve ücretli aile izni için 1,8 trilyon dolarlık ek federal yatırım açıklayacak.

Mart sonunda yüzde 1,778 ile 14 ayın en yükseğini gören tahvil getirileri, bugüne yüzde 1,619 ile başladı.
ABD 10 Yıllık Artıda
Grafik: MarketWatch

Gösterge tahvilin getirisi pozitif bölgede hareket etse de 14 ayın yüksek seviyelerinin altında kaldı. Gün içinde yüzde 1,654’e kadar yükselen tahvil getirisinin, bu akşamki gelişmelerin ardından daha da artması bekleniyor.

ING’nin bugünkü notuna göre Federal Açık Piyasa Komitesi (Federal Open Market Committee) toplantısından çıkacak muhtemel güvercin duruşlu sonuçlar, ABD 10 yıllık tahvillerinde daha fazla yükseliş baskısı yaratacak.

Ancak dolar, FED’den aynı şekilde etkilenmeyecek. Çünkü USD tarafında genişletilmiş bir toparlanma büyük ölçüde ABD Merkez Bankası’nın bugünkü mesajındaki herhangi bir şahin eğilime dayanıyor ve bu mevcut gelişmelerle pek olası görünmüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu