Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

FED/Evans’ın Yükseliş Öngördüğü ABD Gösterge Tahvil Getirisi Artıda

FED Başkanı Charles Evans, ekonomi iyileştikçe 10 yıllık tahvil getirilerinin yükseleceğini söyledi.
FED/Evans’ın Yükseliş Öngördüğü ABD Gösterge Tahvil Getirisi Artıda

ABD’nin 10 yıllık hazine tahvil getirisi, bugünkü verilerin ardından yükselişe geçti. Dün en son yüzde 1,593 olan oran, Çarşamba gününe yatay başladıktan sonra yüzde 1,586-1,618 aralığında seyretti.

Bu arada FxStreet’in haberine göre Chicago FED Başkanı Charles Evans bugün yaptığı açıklamada, ekonomi geliştikçe uzun vadeli 10 yıllık hazine tahvil getirilerinin yükselmesini beklediğini söyledi.

Aynı zamanda ABD Merkez Bankası’nın enflasyon beklentilerini yüzde 2 ile tutarsız görmesi halinde konuyla ilgileneceinden şüphe duymadığını belirtti.
ABD 10 Yıllık Tahvil
Kaynak: MarketWatch

30 Mart’ta yüzde 1,778 ile Ocak 2020’den sonra en yükseğini kaydeden ABD’nin gösterge 10 yıllık hazine tahvil getirileri, TSİ 17.40’da hafif artıda seyrediyor. Getirilerin 3 ayda yüzde 46’nın üzerinde artıda dururken yılbaşından bu yana yüzde 68’in üzerinde primlendiği görülüyor.

Bugünkü yükseliş ABD’nin yoğun olan ekonomik gündemiyle yönlendiriliyor. ADP raporuna göre ABD özel sektör istihdamı Nisan’da 742 bin artarken rakam Eylül’den sonra en yüksek artışı işaretledi.

Ayrıca IHS Markit’in Nisan ayı için nihai Satın Alma Yöneticileri Endeksi (PMI) verileri rekor düzeye ulaştı. Kompozit PMI da Nisan ayında 63,5 ile rekor kırdı. ABD için ISM İmalat Dışı PMI ise Mart’taki rekordan Nisan’da 62,7’ye geriledi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum