Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ethereum Fiyatı Yeni ATH’a Yaklaşırken Balinalar Alımlarını Sürdürüyor

Ethereum 4.300 doların üzerinde hareket ederken, balinalar daha fazla alım yapıyor. İşte son veriler...
Ethereum Fiyatı Yeni ATH’a Yaklaşırken Balinalar Alımlarını Sürdürüyor
Son Güncelleme: 
Yorum

En büyük Ethereum cüzdanları, Ağustos ayından bu yana istikrarlı bir şekilde büyümeye devam ediyor. Ethereum fiyatı, Mayıs ayında ulaşılan tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaşırken bile balinalar alımlarını sürdürüyor.

Santiment, 1 ila 10 milyon Ethereum tutan cüzdanların son üç ayda büyük miktarda ETH satın aldığını bildirdi. Bu süre zarfında, Ethereum arzının %13,9’unu satın alındı ve fiyat 4,200 dolar bölgesine yükseldi.

Bu yükseliş Mayıs ayının tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaşmasına rağmen, alım baskısı sürüyor. Kripto balinaları artık borsa dışı cüzdanlarda, diğer balinaların borsa adreslerinde tuttuklarından beş kat daha fazla Ethereum tutuyor.

ETH balina birikimleri
Kaynak: Santiment

Temmuz ayında, ilk 10 Ethereum adresi büyük miktarlarda ETH aldı ve o zamanlar ikinci en büyük kripto para biriminin %20.58’ini elinde tuttular. Yatırımcılar uzun vadeli depolama için ETH’yi soğuk cüzdanlara çektikçe borsa arzı önemli ölçüde düşüyor. Bu, Ethereum fiyatının büyümesinin ana nedenlerinden biri olabilir.

Kripto para birimi Mayıs ayında 4.372 dolar ile tüm zamanların en yükseğini test etmişti. Buradan geri çekilen ETH, 1.700 dolar altına kadar düşüş yaşamıştı. An itibariyle yeniden yükselişini hızlandıran parite 4.350 dolar seviyesinden işlem görüyor.

EIP-1559 yükseltmesiyle birlikte, ETH ücretleri için Ethereum için bir yakma mekanizması kullanıma sunuldu. O zamandan beri, büyük miktarlarda ETH’ler yakılıyor. Bu da ETH arzını daha küçük ve daha deflasyonist hale getirerek fiyatının yükselmesine yardımcı oluyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%