Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ethereum Ağındaki Yakımlar Ağustos’tan Bu Yana 2 Milyar Dolara Ulaştı

EIP-1559 sonrası ağdaki ETH yakımları sürüyor. Yaklaşık 2 ayda 2 milyar dolar değerinde ether yakımı gerçekleşti. İşte detaylar;
Ethereum Ağındaki Yakımlar Ağustos’tan Bu Yana 2 Milyar Dolara Ulaştı
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto para piyasasındaki hızlı büyüme, NFT ve DeFi endüstrilerinin yükselişi ile Ethereum ağı bir dönüm noktasına ulaştı. Verilere göre son zamanlarda 2 milyar dolardan fazla Ethereum yakıldı. Yakılan jetonların USD değerinde %15’lik bir fiyat artışı yaşandı.

EIP-1559 güncellemesinin uygulanmasıyla birlikte ücret yakma mekanizması ağa entegre edildi. O zamandan bu yana, Ethereum madencilik ödülleri, doğrudan madencilerin ceplerine gitmek yerine yakılıyor.

ETH ağı yakım oranı
Kaynak: Dune Analytics

DeFi ve NFT endüstrilerinin popülaritesi nedeniyle ağ yükünün artmasıyla birlikte, 616.000 Ethereum yakılırken bir milyondan fazla ETH basıldı. Ağ yaklaşık 2023 yılına kadar aynı durumda kalırsa, Ethereum deflasyonist bir para haline gelecek. Bu da dolaşımdaki arzın giderek azalmaya başlayacağını anlamına geliyor.

Fon yöneticileri ve varlıklı yatırımcılar, arzın sürekli azalması nedeniyle Ethereum’un büyümeye devam edeceğini tahmin ediyor. Ağda gerçekleştirilen yakımlar, Ethereum’un fiyatına da olumlu etki ediyor.

Ethereum günlük grafik
Kaynak: TradingView

Kripto para birimi yazım itibariyle 4.140 dolar seviyesinden işlem görüyor. Ethereum geçtiğimiz günlerde 4.375 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini test etmişti. Kripto para biriminin piyasa değeri 490 milyar dolar seviyesinde tutunuyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%