Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ethereum’un Popülaritesi Singapur’da Bitcoin’i Geride Bıraktı

Yatırımcıların yüzde 80’inden fazlası Ethereum’a sahip.
Ethereum’un Popülaritesi Singapur’da Bitcoin’i Geride Bıraktı
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto paralar her geçen gün yeni yatırımcılara ulaşmaya devam ediyor. Singapur bu piyasaya en fazla ilgi duyan ülkeler arasında yer alıyor. Yapılan yeni bir araştırma Singapur’daki yatırımcıların 3’te 2’sinden fazlasının kripto para birimi sahibi olduğunu gösteriyor.

Kişisel finans ve yatırım ürünlerine sahip olduğunu veya bunlarla ilgilendiğini belirten 4.348 Singapur merkezli yetişkinin örneklendiği rapor, ankete katılanların %67’sinin şu anda kripto varlıklarına sahip olduğunu ortaya koyuyor.

Ethereum Başı Çekiyor

Ethereum Başı Çekiyor

Yatırımcıların elinde tuttuğu kripto varlıklar arasında Ethereum başı çekiyor. Araştırmaya göre Ethereum yatırımcıların %78’i tarafından tutuluyor ve en popüler kripto para birimi olarak görülüyor. Bu kitleyi %69 ile Bitcoin sahipleri takip ediyor. Cardano ve Binance Coin sırasıyla %40 ve %31 ile ilk ikisini takip ediyor.

Rapor, kripto sahiplerinin %67’sinin pandemi sırasında enflasyona karşı korunmak veya karantinalar nedeniyle artan harcanabilir gelirlerini yatırmak için daha fazla yatırım yapması nedeniyle, insanların kriptoya olan ilgisinin kısmen COVID-19 pandemisi nedeniyle arttığını ortaya koyuyor.

Kripto piyasalarının oynaklığı, riskli doğası ve düzenleyici gözetim eksikliği de yatırımın önündeki engeller olarak görülüyor. Son veriler kripto para piyasasının toplam değerinin 2 trilyon doların üzerine çıktığını gösteriyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu