Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ethereum Yükselişi ile Piyasa Değerini 500 Milyar Doların Üzerine Çıkardı

Kripto para 4.370 dolara yükselerek tarihinin en yüksek zirvesini test etti.
Ethereum Yükselişi ile Piyasa Değerini 500 Milyar Doların Üzerine Çıkardı
Son Güncelleme: 
Yorum

Ethereum son haftalardaki rallisini sürdürüyor ve yükselişini 4.370 dolar seviyesine kadar tırmandırdı. Bu yükseliş ile ETH’nin piyasa değeri tarihinde ilk kez 500 milyar doların üzerine çıktı. Kripto para bu yükselişi ile piyasa hakimiyetini her geçen gün daha da artırıyor. Diğer yandan Bitcoin’in piyasa hakimiyeti ise son haftalardaki düşüşünü sürdürüyor.

CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin’in piyasa hakimiyeti %42’ye kadar gerilemiş durumda. Bu oran Ethereum’da ise %19.7 seviyesinde. Ethereum bu yükselişi ile JPMorgan’dan daha değerli hale geldi. Kripto para birimi 2021’in ilk aylarından bu yana yükselişini sürdürüyor.

Kripto para piyasa değerleri
Kaynak: CoinMarketCap

Bu yılın başlarında Ethereum, piyasa değeri olarak Bank of America ve PayPal gibi finans devlerini geride bırakmıştı. ETH’nin bu yükselişi ile balinaların aktiviteleri de hız kazandı. Son haftalarda binlerce Ethereum cüzdanlar arasında taşınıyor.

Kripto paranın artışı Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’in kişisel servetinin 1.4 milyar dolara çıkmasını sağladı. CoinShares’ın en son haftalık kripto para birimi fon girişleri raporu, Ethereum ile ilgili kurumsal girişlerde önemli bir sıçramayı vurguladı.

ETH yatırım ürünleri geçtiğimiz hafta 60 milyon dolarlık giriş kaydetti ve bu, Nisan 2021’in son haftasına göre %100’den fazla artış olduğunu gösteriyor. Uzmanlar Ethereum’un önümüzdeki haftalarda yükselişini sürdüreceğini tahmin ediyor.

Kripto para piyasası toplamda 2.5 trilyon dolara ulaştı. Bitcoin ise 1 trilyon dolar ile piyasanın en değerli kripto para birimi konumunda. Ethereum’dan sonra ise sırasıyla 100 milyar dolar ile Binance Coin ve 66 milyar dolar ile Dogecoin geliyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu