Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Ethereum’da Son Yükseltme Sonrası Madencilerin Birikimleri Rekor Seviyelere Çıktı

Madenciler ağ yükseltmesinden sonra 6.1 milyar dolar değerinde ETH biriktirdi.
Ethereum’da Son Yükseltme Sonrası Madencilerin Birikimleri Rekor Seviyelere Çıktı

Ethereum ağında Ağustos’un ilk haftası EIP-1559 yükseltmesi gerçekleştirildi. Bu yükseltme ile madencilerin gelirlerinin azalması bekleniyordu. Ancak yapılan son araştırma durumun sanıldığı gibi olmadığını gösteriyor.

Kraken Intelligence tarafından yayınlanan bir araştırma, yükseltmenin ardından daha madencilerin birikim yapmaya ağırlık verdiğini ortaya koydu. Madenciler Londra hard forkunun aktivasyonundan sonra 6.1 milyar dolar değerinde ek 2 milyon Ether ( ETH ) biriktirdi.

ETH madenci arzı
Kaynak: Coin Metrics

En son birikim süreci, madencilerin net ETH varlıklarının tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 22,3 milyon ETH’ye ulaşmasına neden oldu. Bu mevcut fiyat olarak 70 milyar dolara karşılık geliyor. Madenciler toplam ETH arzının %19’unu elinde tutuyor.

Kraken raporunda, madenciler arasındaki ETH birikiminin, EIP-1559’dan sonra gerçekten yükseldiğini ve buna yükseltmenin fiyatları yukarı çekmek için enflasyonu düşürücü etkilerin neden olduğuna yer verildi.

ETH hash oranı
Kaynak: YCharts

EIP-1559, bir ücret yakma mekanizması getirerek Ethereum’un token ekonomisinin çalışma şeklini değiştirdi. Bunu yaparken, iyileştirme önerisi taban ücretin yakılmasını başlattı ve böylece arzının bir kısmını kalıcı olarak dolaşımdan kaldırarak ETH’yi deflasyonist bir varlık haline getirdi.

Toplam ücret tahsilatının bir kısmını yakmak, aynı zamanda Ethereum madencileri için gelirde bir düşüş anlamına geliyor. Ancak bu, 23 Eylül’de Ethereum’un hash oranının saniyede 736,67 terahash gibi rekor bir yüksekliğe ulaştı ve madenciler birikim yapmaya devam etti.

ETH madenci gelirleri
Kaynak: Coin Metrics

Bununla birlikte, madenciler tarafından tutulan ETH miktarı bugüne kadarki en yüksek seviyesine yükseldi. Ethereum yazım itibariyle 2.900 dolar seviyesinden işlem görüyor ve piyasa değeri 350 milyar dolar olarak görünüyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum