Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ethereum Madencilerinin Geliri NFT’lerin Desteğiyle Ağustos’ta Yükseldi

Madencilerin geliri NFT ve Londra yükseltmesiyle artıyor.
Ethereum Madencilerinin Geliri NFT’lerin Desteğiyle Ağustos’ta Yükseldi
Son Güncelleme: 
Yorum

Ethereum’un madencilik geliri, ağdaki EIP-1559 yükseltmesinin ardından, NFT’ler ve ETH’deki fiyat artışı ile Ağustos ayında yükseliş kaydetti. Madencilerin Ağustos ayındaki geliri, 1,65 milyar doların üzerinde yer alıyor ve Temmuz’a kıyasla %60’tan fazla bir büyüme olduğunu gösteriyor.

ETH’nin fiyatı son 30 gün içinde yükseliş eğilimi gösteriyor ve 3.000 doların üzerinde seyrediyor. Temmuz ayında ETH fiyatı 2.000 dolar seviyesindeydi. Ethereum madencileri aylık gelirlerinde ulaştıkları işlem ücretleri yaklaşık 61.000 ETH olarak kaydedildi.

Etheruem aylık madenci geliri
Kaynak: Coin Metrics

Temmuz’da bu rakam 91.000 ETH olarak belirtilmişti. Ağustos sayısı, büyük ölçüde NFT pazarlarında önemli hacimler oluşması ve Ethereum’daki artan zincir içi faaliyetler sayesinde madencilerin gelirleri katlandı.

Toplam ETH miktarındaki işlem ücreti düşüşü, ağda gerçekleştirilen EIP-1559 yükseltmesini takip etti. Bu sayede Ethereum madencilerine ait olan işlem ücretlerinin bir kısmının yakılması sağlandı.

ETH günlük yakım oranı
Kaynak: Etherchain

Ağustos ayı içerisinde Ethereum ağında 420 milyon doların üzerinde değerde 135.000’den fazla ETH yakımı gerçekleştirildi. Kripto para birimi 370 milyar doların üzerinde piyasa değerine sahip ve an itibariyle 3.170 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%