Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ethereum Ağındaki Kaldıraçlı Pozisyonlar İşlem Ücretlerinin Artmasına Neden Oldu

Kaldıraçlı pozisyonlardan çıkmak isteyenlerin etkisiyle gas ücretleri fırladı.
Ethereum Ağındaki Kaldıraçlı Pozisyonlar İşlem Ücretlerinin Artmasına Neden Oldu
Son Güncelleme: 
Yorum

Ethereum fiyatındaki sert düşüş, kaldıraçlı pozisyonların da tasfiyesine neden oluyor. Genel itibariyle ETH ağı yüksek işlem ücretleri ile biliniyor. Son dönemde fiyatta yaşanan düşüş, kaldıraçlı pozisyonlardaki oyuncuların harekete geçmesini sağladı.

Bu da Ethereum ağındaki işlem ücretlerinin rekor seviyelere yükselmesine neden oldu. Dijital varlık araştırma şirketi Delphi Digital, DeFi tasfiyelerinin başlatmasıyla gas fiyatlarının yaklaşık bir saat boyunca 1.500 ila 1.700 gwei arasında dalgalandığını belirtti.

Ethereum işlem ücretleri
Kaynak: Delphi Digital

Ethereum geliştiricisi Anthony Sassano, işlem ücretlerindeki yükselişin, kaldıraçlı pozisyonlarından çıkmak için yarışan zincir içi marj yatırımcıları tarafından tetiklendiğini tahmin ediyor.

Melbourne merkezli komisyonculuk Pepperstone’dan Chris Weston da çöküşte kaldıracın rolünü vurguluyor ve kademeli marj çağrılarının 24 saat içinde kripto borsalarında 9,13 milyar dolarlık likidasyona yol açtığını tahmin ediyor.

Alameda Research’ten Sam Trabucco da Ethereum piyasalarındaki yüksek kaldıraç oranına dikkat çekerek, rallinin büyük ölçüde kurumsal spot satın alma tarafından beslendiği yönündeki anlatıyı eleştirdi.

ETH geçtiğimiz hafta 4.700 dolara çıkarak tüm zamanların en yükseğine ulaştı. Sonrasında Bitcoin’deki düşüşün etkisiyle gerileyen kripto para, 2.000 dolara kadar düşüş yaşadı. ETH yazım itibariyle 2.650 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu