Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ethereum’a İlgi Artıyor: Bu Cüzdanların Sayısı En Yükseğe Çıktı

Zincir verileri perakende yatırımcıların Ethereum’u daha fazla benimsediğini gösteriyor. Nispeten küçük ölçekteki cüzdanlar yeni zirveye ulaştı. İşte detaylar…
Ethereum’a İlgi Artıyor: Bu Cüzdanların Sayısı En Yükseğe Çıktı
Yorum

Ethereum ağı üzerindeki zincir verileri, kripto para biriminin özellikle perakende yatırımcılar arasında benimsendiğini ortaya koyuyor. IntoTheBlock verileri, 0,1 ila 1 ETH tutan adres sayısının tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını bildirdi.

Artan cüzdan sayısı kripto para biriminin daha fazla benimsendiğini gösteren en önemli verilerden birisidir. Bu artış arasında yeni başlayan bir şey değil.

ETH adres etkinliği
Kaynak: IntoTheBlock

Nispeten küçük Ethereum adreslerinin sayısı 2021’in başından bu yana %98 oranında artış kaydetti. Bu artış küçük cüzdanlar tarafından tutulan ETH sayısının 1,78 milyon adete ulaşmasına neden oldu.

Bu cüzdanlardaki büyümenin temel nedeni olarak Ethereum ekosistemindeki genişleme başrol oynuyor. ETH, Kasım ayında 4.800 dolara çıkarak 2021’deki kazançlarını %400 oranında artırdı. Bu ETH’yi en iyi performans gösteren kripto para birimleri arasında taşıdı.

ETH bir yıllık fiyat grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

Ekosistem üzerinde çok sayıda yeni projenin oluşturulması da, Ethereum’un büyümesine katkı sağladı. Özellikle DeFi ve NFT tabanlı ürünler Ethereum’u çekici hale getirdi. Küçük Ethereum cüzdanlarının sayısı giderek artarken, etkinlik nispeten düşük kalıyor.

Bunun baş sebebi ise ETH ağındaki yüksek komisyon ücretleri oluyor. Son verilere göre Etereum’un piyasa değeri 370 milyar dolar yakınlarında ve 3.100 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%