Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Ethereum Hash Oranı Yeni ATH Seviyelerine Ulaşıyor

ETH madenciliği Çin baskısı sonrası toparlanmaya devam ediyor.
Ethereum Hash Oranı Yeni ATH Seviyelerine Ulaşıyor

Ethereum’un hash oranı geçtiğimiz gün tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu yükseliş Çin’in madenciler üzerindeki baskısının en kötü etkilerinin geride kaldığını gösteriyor.

Hash oranı verilere göre 715,4 TH/s’e yükselerek tüm zamanların en yükseğini gördü. Bundan önce en yüksek seviyeye 19 Mayıs tarihinde 632,8 TH/s ile ulaşılmıştı. Çin şehirleri ve eyaletleri, Devlet Konseyi’nden 21 Mayıs’ta yapılan bir açıklamadan bu yana kripto madenciliğine büyük darbe vurdu.

Ethereum hash oranı
Kaynak: Etherscan

Madenciler platformlarını kapatıp operasyonlarını yurtdışına taşımaya çalıştıkça, hem Ethereum hem de Bitcoin için hash oranları düştü. Bu madencilerin çoğu yeniden faaliyete geçti.

OKLink’te kıdemli bir araştırmacı olan Eddie Wang, artışı madencilerin beklentilerindeki değişikliğe bağlıyor. Wang’a göre madenciler ve analistler, 5 Ağustos’ta uygulanan Londra sert çatalının gelirlerini azaltmasını bekliyor.

Wang, madenciliğin hard fork’tan sonra karlı olduğunu belirterek, daha fazla üretimin çevrimiçi hale geldiğini belirtiyor. Etheruem fiyatı piyasa genelinde yaşanan son geri çekilmenin etkisiyle düştü ve an itibariyle 3.200 dolar seviyesinden işlem görüyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum