Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ethereum Yüksek Gas Ücretleri Nedeniyle Boğaların Desteğine İhtiyaç Duyuyor

Ethereum’un yüksek işlem ücretleri nedeniyle baskı altında olduğu belirtiliyor.
Ethereum Yüksek Gas Ücretleri Nedeniyle Boğaların Desteğine İhtiyaç Duyuyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Ethereum son günlerde yüksek işlem ücretleri nedeniyle yatırımcılardan daha az ilgi görmeye başladı. Uzmanlar ilerleyen dönemde ETH’nin kullanıcı kaybetmeye devam edeceğini tahmin ediyor. Özellikle Binance Smart Chain altyapısı nedeniyle kullanıcılar Ethereum işlemlerini azaltıyor.

Ethereum fiyat baskısı altında kalacağı ve bu nedenle, boğaların müdahalesi olmazsa düşüş trendine girebileceği belirtiliyor. Piyasa katılımcıları iyimser ve büyük kayıplara rağmen önümüzdeki birkaç hafta içinde trendin geri dönmesini bekliyorlar. Tam olarak bir iyileşme varsa, fiyatların 2 bin dolarda nasıl tepki vereceği, yükseliş trendinin hızını belirleyecektir.

Gas Ücretleri ETH’nin Hızını Kesiyor

Gas Ücretleri ETH’nin Hızını Kesiyor

Serbest düşen fiyatlar nedeniyle çıkışlara koşan tüccarların neden olduğu, sürdürülemeyecek kadar yüksek olan ücret, şebekeyi tıkadı. Ethereum’un Proof-of-Work mimarisine sahip olması ve ölçeklenememesi nedeniyle, yatırımcıların işlem yapması çok pahalı oluyor. Bu sorunun önüne geçmek adına uzun zamandır Ethereum 2.0 projesinin geliştirme çalışmaları devam ediyor.

Son birkaç hafta içinde BSC, Ethereum’dan daha fazla işlemi çok daha düşük bir ücret oranında gerçekleştirdi. Bu nedenle insanlar iki ağın kullanışlılığını karşılaştırdı ve BNB’nin fiyatında artış meydana geldi. BSC destekçileri, çözümlerinin Ethereum’dan daha sağlam olduğunu ve önümüzdeki günlerde eski ağı kalıcı olarak gölgede bırakacağını söylüyor.

Ethereum yükselişe geçti
Kaynak: piyasa.paratic.com

Ethereum’un yükseliş eğilimi devam edebilir. Kripto para birimi an itibariyle 1.700 dolardan işlem görüyor. Dün yaşanan düşüşün etkisiyle 1.370 dolara kadar gerileyen ETH, geçtiğimiz günlerde 2.000 doları geçerek ATH seviyesine ulaşmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%