Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ethereum Fiyatı Artarken Ağdaki Aktif Adres Sayısı Azaldı

Ağdaki uyumsuzluk, geri çekilmenin nedenini açıklıyor.
Ethereum Fiyatı Artarken Ağdaki Aktif Adres Sayısı Azaldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Ethereum fiyat olarak yukarı yönlü bir yörüngede kalırken, aktif adresler ve ticaret hacimleri yükselen fiyattan ayrıldı. Santiment’e göre, bu olumsuz farklılıklar fiyattaki geri çekilmenin kapsamını gösteriyor.

Günlük aktif adresler, Ekim sonunda 670.000’in üzerine çıktı ve o zamandan beri kripto para biriminin yükselen fiyatından farklı olarak düşüş yaşandığı görülüyor. Ağ kullanımı, kripto paraya olan talebi etkiler ve fiyatını etkileyebilir.

ETH fiyat hacim uyumsuzluğu
Kaynak: Santiment

Fiyat artışıyla birlikte aktif adres sayısındaki artışın, yükseliş eğilimini teyit ettiği söyleniyor. Bu nedenle analistler, fiyat artışına ağdaki aktif kullanıcı katılımında bir düşüş eşlik ettiğinde genellikle fiyat artışlarının sürdürülebilirliğini sorgular.

ETH teknik grafikte daha yüksek dipler ve daha yüksek zirveler grafiğini çizmeye devam ederken, günlük işlem hacimlerinde düşüş yaşanıyor Teknik analize göre, düşük hacimli bir ralli genellikle kısa ömürlüdür.

ETH sosyal hacim grafiği
Kaynak: Santiment

Santiment yatırımcıların kafasını karıştıracak hamleler yapılabileceğini ve kripto para biriminin yükselebileceğini belirtiyor. Ethereum’daki teknik veriler, yükseliş trendinde yorgunluk belirtileri gösteriyor.

Trend gücünü ve trend değişikliklerini ölçmek için kullanılan bir gösterge olan günlük MACD, yüksek fiyat trendiyle çelişen daha düşük zirveleri tahmin ediyor. Farklılık, yükseliş momentumunun zayıfladığını gösterir ve genellikle fiyat düşüşlerinden önce gelir.

ETH, MACD uyumsuzluk grafiği
Kaynak: TradingView

Uzmanlar ETH’deki düşük arzı işaret ederek, yaşanacak bir geri çekilmenin kısa vadeli olabileceğini düşünüyor. Kripto para birimi yazım itibariyle 4.700 dolar seviyesinden işlem görüyor. ETH geçtiğimiz günlerde 4.868 dolara çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesini test etmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%