Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ethereum’un Döviz Arzı Tüm Zamanların En Düşüğüne Ulaştı

Borsalardaki ETH arzı azalmaya devam ediyor. Bu durum fiyatı artırıyor. ETH ağından son veriler haberin devamında...
Ethereum’un Döviz Arzı Tüm Zamanların En Düşüğüne Ulaştı
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin’den sonraki en değerli kripto para olan Ethereum, geçtiğimiz günlerde Londra Yükseltmesi’ni aldı. Bu güncelleme sonrası ağla ETH yakımları arttı ve işlem ücretleri düşmeye başladı. Bu durum fiyat artışını beraberinde getirdi.

Kripto para birimi geçtiğimiz günlerde Mayıs ayından bu yana en yüksek seviyeyi görerek 3.300 dolara ulaştı. Fiyat artışının bir diğer sebepleri arasında ise ETH’deki döviz çıkışları oluyor.

ETH borsa arz oranı
Kaynak: Glassnode

Glassnode borsalardaki arzın 15,3 milyon Ethereum’a ulaştığını ve arz oranının düştüğünü belirtti. Bu oran toplam dolaşımdaki arzın %13’üne denk gerek tüm zamanların en yüşük seviyesi olarak kaydedildi.

Ethereum 2.0’ın mevduat sözleşmesi kapsamında toplam stake edilen ETH sayısında da artış yaşandı. Etherscan tarafından yayınlanan en son verilere göre, ETH 2.0’ın stake sözleşmesi şu anda toplam değeri 22 milyar doların üzerinde olan 7 milyondan fazla Ethereum’a sahip.

ETH haftalık en yüksek ve düşük seviyeler
Kaynak: Glassnode

Analistler büyüyen DeFi pazarının Ethereum üzerindeki olumlu etkisine dikkat çekiyor. Kullanıcıların çoğu, DeFi projelerine para yatırmak için borsalardan ETH çekimleri gerçekleştiriyor.

Ethereum son 3 hafta içerisinde güçlü bir yükseliş gösterdikten sonra konsolidasyon sürecine girmiş görünüyor. Kripto para birimi an itibariyle 3.200 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu