Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ethereum, Bitcoin’deki Momentumun Ardından Direnci Kırmayı Bekliyor

Ethereum performansı ile Bitcoin’in gerisinde kalıyor.
Ethereum, Bitcoin’deki Momentumun Ardından Direnci Kırmayı Bekliyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin son günlerde günlük rekor kapanışlar yaparken, Ethereum kilit direncin üzerinde bir kırılma için mücadele etmeye devam ediyor.

Kripto para birimi Mayıs ve Eylül’ün en yüksek değerlerinden çizilen düşüş trend çizgisini henüz kıramadı. Bitcoin, iki hafta önce benzer bir direnci kırdı ve 64.000 doların üzerine çıktı. Bu yükseliş BTC’nin en yüksek günlük kapanışını yapmasını sağladı.

Ethereum’un Eylül ayının en düşük seviyelerinden rallisi, trend çizgisi direncinin yakınında durdu. Yeni bir yükseliş, trendi canlandırabilir ve 4.400 dolar civarında Mayıs ayının en yüksek seviyelerinin yeniden test edilmesi için kapıları açabilir.

ETH ve BTC trend kırılımları
Kaynak: TradingView

Göreceli güç endeksi (RSI), 70’in üzerinde veya aşırı alım seviyelerinin oldukça altında bulunuyor. Bu da daha yüksek tarafa doğru devam eden bir hareket anlamına geliyor.

Bitcoin Nisan’da ulaştığı ATH seviyesi olan 64.800 dolara yaklaştı. Kripto para birimi an itibariyle 63.800 dolar seviyesinden işlem görüyor. Ethereum ise Mayıs ayında 4.300 dolar ile ATH yapmıştı. Ethereum an itibariyle 3.860 dolar seviyesinde yatay seyrini sürdürüyor.

Bitcoin’de günlük RSI, aşırı alım gösteriyor ve bu geçici bir geri çekilme yaşanmasına neden olabilir. Bu durum Ethereum’da da düzeltme olabileceğine işaret ediyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%