Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ethereum Balinaları 1.4 Milyar Dolar Varlık Kaydırırken Fiyat 4.100 Doları Geçti

Balinalar faaliyetlerini artırırken fiyat yükselişe geçti.
Ethereum Balinaları 1.4 Milyar Dolar Varlık Kaydırırken Fiyat 4.100 Doları Geçti
Son Güncelleme: 
Yorum

Whale Alert, toplamda 1.4 milyar dolarlık bir Ethereum taşıyan yaklaşık bir düzine büyük işlemi bildirdi. Bu veriler ışığında ETH fiyatında da artış hız kazandı. Kripto para birimi yükselişini yeniden 4.100 dolar seviyesinin üzerine taşıdı.

Kaydırılan toplam Ethereum miktarı 460.792 ETH’yi oluşturuyor ve şu anda itibari para olarak 1.850.462.337,36 dolar değerinde. Bu transferlerin bir kısmı balinalar tarafından gerçekleştirilirken, ETH’nin bir kısmı kripto borsaları tarafından taşındı.

En büyük transfer, 146.169 ETH’yi bir anonim cüzdandan diğerine taşınması ile kaydedildi. Bu, itibari para cinsinden 579 milyon dolara eşdeğerdir. Veriler ETH balinalarının dolaşımdaki arzın %13,9’unu porföylerine eklediğini gösteriyor.

Ethereum günlük grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Bloomberg’in baş emtia stratejisti Mike McGlone, yakın zamanda Ethereum’un neden 5.000 dolara ulaşabileceğini tahmin ediyor. Analist, Vitalik Buterin tarafından ortaklaşa kurulan blok zincirinin finans ve paranın dijitalleştirilmesi için önemli bir araç haline geldiğini söyledi.

Bitcoin’e dair tahminlerini de paylaşan McGlone, yıl sonunda kripto para biriminin 100.000 dolar hedefine ulaşacağını tahmin ediyor. Ethereum son haftalardaki yükselişi ile piyasa değerini 486 milyar dolara kadar taşıdı. Kripto para birimi geçtiğimiz günlerde 4.375 dolar ile tüm zamanların en yükseğine ulaşmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%