Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ethereum Balinalarının Cüzdanlarındaki Dijital Varlıklar Azalmıyor

Veriler 10 bin ETH’den fazla kripto para bulunan cüzdanların azalmadığını gösteriyor.
Ethereum Balinalarının Cüzdanlarındaki Dijital Varlıklar Azalmıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Ethereum geçtiğimiz şubat ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi 2.050 dolara ulaşmıştı. Veriler bu tarihten beri 10.000 den fazla ETH’ye sahip balina cüzdanlarındaki adres sayısının eksilmediğini gösteriyor. Santiment’in verilerine göre, 10.000’in üzerinde ETH’ye sahip, cari fiyatlarla yaklaşık 17,7 milyon dolar değerinde – cüzdanların sayısı son dört ayda sadece %0,9 azaldı.

Analitik sağlayıcısına göre 100 ila 10K ETH’ye sahip cüzdan sayısında %7,2’lik oranında bir düşüş yaşandı. Sapmanın olası bir açıklaması, balina adreslerinin, varlıkları elde tutması veya yatırım amacıyla kilitlenmesi gereken borsalar, büyük şirketler veya kurumsal fonlar gibi kuruluşlara ait olabileceğidir. ETHhub kurucu ortağı Anthony Sassano, büyük şirketlerin ve kurumların giderek artan bir şekilde ETH satın aldığını ve ellerinde tuttuğunu belirtti.

Ethereum’a Kurumsalların İlgisi Artacak

Ethereum'a Kurumsalların İlgisi Artacak

Sassano açıklamasında önümüzdeki aylarda birçok yeni kamu şirketinin farklı nedenlerle ETH alımları ile gündeme geleceğini söyledi. Bu şirketlerden bazıları ETH’yi stoklarken, bazıları ise Ethereum 2.0’da söz sahibi olmak için yatırımlarını gerçekleştirecek.

Orta seviye adresler, sektördeki protokoller arasında kilitlenen varlık miktarı da tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı için DeFi’ye daha fazla ETH yatırıyor gibi görünüyor. DeFi cüzdan sağlayıcısı Debank’ın istatistiklerine göre, DeFi’de kilitlenen Ethereum miktarı 9,6 milyon ETH ile zirveye yakın noktada.

Bu, tüm arzın % 8,3’ünü temsil ediyor ve cari fiyatlarla yaklaşık 17 milyar dolar değerinde olduğu tahmin ediliyor. Kilitlenen ETH miktarı 11 Mart’ta ilk kez 10 milyonu aştı. Bu iki faktör, 9 Mart’tan bu yana 1.800 dolar civarında salınan fiyat seviyelerinde varlık tutmaya önemli ölçüde katkıda bulundu.

Ethereum an itibariyle kayıplarını topluyor ve 1.800 dolar seviyesinden işlem görüyor Analistler uzun vadede ETH’nin yükselişini sürdüreceğini düşünüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%