Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ethereum Ağındaki Yakımlar Son İki Günde 700 Bin ETH ile Rekor Kırdı

Ethereum yakımları yeni bir rekora imza attı. EIP-1559 yükseltmesi kapsamında son iki günde 700 bin ether yakıldı. İşte haberin detayları;
Ethereum Ağındaki Yakımlar Son İki Günde 700 Bin ETH ile Rekor Kırdı
Son Güncelleme: 
Yorum

Analitik verileri son iki gün içerisinde Ethereum ağında 30.000’den fazla ETH yakıldığını ortaya koydu. Ağustos başında yürürlüğe giren EIP-1559 yükseltmesinin bir sonucu olarak 27 Ekim’de yaklaşık 14.820 ETH yakımı gerçekleşti. Geçtiğimiz gün ise yakılan 16.800’den fazla ETH ile yeni bir rekor kırıldı.

Son iki gündeki faaliyet, toplam yakım miktarını 700 bin ETH’ye çıkardı. EIP-1559 yükseltmesi, tüm ücret sistemini daha güvenilir ve tahmin edilmesi daha kolay hale getirmek için her yeni blokta işlem ücretlerinin bir kısmını yakarak Ethereum’un para politikasını değiştirdi.

ETH günlük yakım grafiği
Kaynak: Etherchain

Günlük net ETH emisyonu iki gün üst üste yine negatif oldu. Negatif emisyon son iki gün sırasıyla -1.500 ve -3.440 ETH’ye yükseldi. Blok grafiği, Ethereum’un günlük net ihracının, EIP-1559’un etkinleştirilmesinden bu yana genel olarak deflasyon eğiliminde olduğunu gösteriyor.

Ağdaki artan yakımlar ile beraber Ethereum fiyatı da son günlerde yükselişini hızlandırdı. Kripto para birimi yükselişini 4.4000 doların üzerine taşıyarak tüm zamanların en büyük zirvesini test etti.

ETH net emisyon oranı
Kaynak: Etherchain

Parite an itibariyle 4.300 dolar seviyesinden işlem görüyor. Ethereum son yükseliş dalgası ile piyasa değerini 500 milyar doların üzerine çıkardı. Bu yükseliş ETH’nin piyasa genelindeki hakimiyetini %19.7’ye tırmanmasına neden oldu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%