Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ethereum Ağ Etkinliği Son Zamanların En Düşük Seviyelerinde

Ethereum ağındaki verilere göre, işlem ücretleri son ayların en düşük seviyelerine geriledi. Ayrıntılar haberde…
Ethereum Ağ Etkinliği Son Zamanların En Düşük Seviyelerinde
Yorum

En değerli altcoin Ethereum, geçtiğimiz hafta toparlanma görüntüsüne sahip olsa da, satış baskısı ile karşılaştı. Kripto para birimi hafta sonu kayıplarını artırdı ve yeni haftanın ilk gününden 2.800 dolar seviyesini tutmaya çalışıyor.

3.000 doların altında hareketini hızlandıran ETH’de ağ etkinliğinde de önemli ölçüde azalma görülüyor.  Santiment azalan ağ etkinliği ile beraber işlem ücretlerinin Temmuz sonundan bu yana en düşük seviyeye ulaştığını bildirdi.

Genel ağ etkinliği düşerken, ETH ağındaki balina etkinliği arttı. Bir balina bugün bilinmeyen cüzdana yaklaşık 77 milyon dolar değerinde 26.700 ETH aktardı.

Bununla beraber Ethereum 2.0 sözleşmesine olan ilgi artmaya devam ediyor. Mevduat sözleşmesinde kilitli ETH’lerin değeri 27 milyar doları geçti.

ETH işlem ücretleri
Kaynak: Santiment

2020’nin Aralık ayında piyasaya sürülen ETH 2.0, özellikle perakende yatırımcılardan büyük ilgi görüyor. Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, ağ yükseltmesinin işlem sürecini sorunsuz ve uygun maliyetli hale getireceğine inanıyor.

Mevcut ayı piyasasında balinalar bu düşüşleri alım fırsatı olarak değerlendiriyor. Yatırımcılar geçtiğimiz aylardaki volatiliteye rağmen varlıklarını borsa dışı adreslere yönlendirmeye devam ediyor. Santiment, borsa dışı en büyük 10 adresin 24,31 milyon ETH’ye sahip olduğunu bildiriyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%